Database as a Service dostępne w ofercie Aruba Cloud

- Reklama -

Aruba SpA wprowadza rozwiązanie Database as a Service (DBaaS), oferując tym samym jeszcze bogatsze środowisko technologiczne do bezpiecznego zarządzania danymi w chmurze i obsługi wszelkiego rodzaju aplikacji biznesowych.

Aruba rozszerza zakres swoich usług chmurowych o nowe rozwiązanie z segmentu Platform as a Service (PaaS), mając na celu zaoferowanie programistom, konsultantom IT, producentom oprogramowania i menedżerom IT wydajnej i elastycznej usługi do łatwiejszego i szybszego opracowywania oraz wdrażania aplikacji. A także, do ich testowania i stałego rozwijania, zapewniając tym samym środowiskom produkcyjnym gwarantowane zasoby obliczeniowe i zautomatyzowane, znacznie uproszczone konfigurację oraz utrzymanie baz danych względem „tradycyjnego” modelu.

Dziś, coraz więcej firm dostrzega korzyści płynące z implementacji usług PaaS – w tym szczególnie z baz danych wynajmowanych jako usługa. Według analizy Research and Markets jest to obecnie najszybciej rosnąca usługa chmurowa, a sam globalny rynek narzędzi DBaaS ma być wart 320 mld dolarów do 2025 roku. Gartner przekonuje natomiast, że już do 2022 roku trzy czwarte wszystkich baz danych w przedsiębiorstwach będzie od podstaw stworzonych w środowisku chmury obliczeniowej lub do niego zmigrowanych. Blisko połowa uczestników ostatniego badania firmy SingleStore przyznała z kolei, że planuje sięgnąć po nowe rozwiązania bazodanowe ze względu na to, iż obecne są zbyt drogie w utrzymaniu. Ponad 40% stwierdziło, że te obecnie posiadane nie są już w stanie obsłużyć tak szybko przyrastającej ilości danych.

Aruba Cloud DBaaS oferuje skalowalność poprzez zwiększanie zasobów obliczeniowych dostępnych w miarę rozrostu bazy danych. Jest dostarczana jako usługa zarządzana (Managed Service) – klient nie musi martwić się o konfigurację, aktualizacje i kopie zapasowe, które tworzone są automatycznie. Oferuje także przejrzysty wgląd w koszty dzięki rozbiciu wydatków na poszczególne kategorie, które można stale monitorować.

Aruba DBaaS jest dostępna w dwóch planach – oba są rozliczane miesięcznie:

·       Współdzielony plan DBaaS: idealny dla środowisk programistycznych i testowych, a także dla środowisk produkcyjnych aplikacji „niekrytycznych”. Obejmuje współdzielone zasoby obliczeniowe, 1 bazę danych z maksymalnie 30 tymczasowymi połączeniami i 1 domyślnego użytkownika z uprawnieniami „lite-admin”. W tym przypadku model płatności opiera się wyłącznie na wykorzystywanej przestrzeni dyskowej, którą można skalować w dowolnym momencie;

·       Dedykowany plan DBaaS: idealny dla środowisk produkcyjnych z gwarantowanymi zasobami obliczeniowymi; w instancji można utworzyć dowolną liczbę baz danych oraz zarządzać użytkownikami i uprawnieniami. W tym przypadku model płatności opiera się na charakterystyce dedykowanej instancji i możliwe jest zwiększanie mocy obliczeniowej (vCPU i RAM) oraz przestrzeni dyskowej zgodnie ze swoimi potrzebami.

Oba plany obejmują jeden publiczny adres IP, 7 codziennych kopii zapasowych oraz dodatkowe kopie zapasowe na żądanie.

Dzięki Cloud DBaaS Aruba oferuje dwa rodzaje baz danych:

·       MySQL system typu open source, który umożliwia przechowywanie, odzyskiwanie, edytowanie i zarządzanie bazą danych, oferując szeroką gamę wbudowanych narzędzi do łatwego projektowania i modelowania, z gwarancją wysokiego poziomu wydajności;

·       Microsoft SQL Server, system do tworzenia prostych lub złożonych aplikacji, oferujący efektywny sposób zarządzania dużą ilością danych, charakteryzujący się bardzo wysoką wydajnością i wysokimi standardami bezpieczeństwa.

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -