Designerskie akcesoria do każdego mieszkania

Newsroom BrandsIT
Newsroom BrandsIT - NewsRoom Brandsit
4 min

Mieszkanie powinno być przytulne, ciepłe i zachęcać do przebywania w nim. Z tego też względu wystrój pomieszczeń odgrywa tak ważną rolę. Wystrój to jednak nie tylko kolor ścian, rodzaj podłogi czy meble. To również dodatki do wnętrz, które nadają mu konkretnego, niepowtarzalnego charakteru. Urządzanie przestrzeni to nie lada wyzwania. Zwłaszcza że na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów aranżacyjnych. W aranżacji wnętrz konieczne jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad, które pomogą nam w osiągnięciu sukcesu.

Podstawowe zasady aranżacji pomieszczeń

Pierwszą zasadą, o której warto pamiętać, jest umiarkowanie i wyważenie. Już na etapie malowania ścian i układania podłogi powinniśmy zdecydować, jaki styl zagości w danym pomieszczeniu. To na takiej podstawie dobieramy dominujące we wnętrzu barwy oraz dodatki aranżacyjne. Nie powinno się mieszać ze sobą kilku różnych stylów, ponieważ wówczas można osiągnąć wrażenie chaosu, braku harmonii oraz przesytu.

Ważnym aspektem podczas projektowania pomieszczeń jest dobór odpowiednich dodatków oraz elementów wystroju. Dla przykładu w sypialni nie powinniśmy umieszczać motywów ściśle związanych z kuchnią (np. fototapety z przyborami kuchennymi). Konieczne jest zachowanie odpowiedniego charakteru miejsca, a także podkreślenie jego funkcjonalności. Niektóre elementy dekoracyjne oprócz funkcji ściśle estetycznej, mogą służyć jako efektowny dodatek do wnętrza.

W inny sposób urządzimy sypialnie osób dorosłych, w inny nastolatków, a w inny przedszkolaków. Dlatego też dobór akcesoriów zależy także od wieku osób przebywających w danym pomieszczeniu, jak i od ich zainteresowań. Dla przykładu, jeżeli dzieci kochają pluszaki, w ich pokoju nie powinno zabraknąć kolorowych maskotek oraz poduszek przypominających pluszaki.

- Advertisement -

Uniwersalne akcesoria do salonu

Salon, obok kuchni, uznawany jest za serce domu. Wraz z rodziną i znajomymi spędzamy w jego czterech ścianach najwięcej czasu. Pomieszczenie to powinno być przytulne i mieć swój indywidualny klimat podkreślający przytulność wnętrza. Wiele osób decyduje się na to, aby w ich salonie zagościł kominek. To atrakcyjny element dekoracyjny, który w zimowe wieczory może okazać się dodatkowym źródłem ciepła. Miło jest siedzieć przy kominku, wpatrując się w płomienie, gdy za oknem pada śnieg.

Zegar ścienny może odmierzać wspólnie spędzany z rodziną czas. Jego charakter powinniśmy dopasować do stylu salonu. W pomieszczeniu utrzymanym w nowoczesnym klimacie sprawdzi się zegar ścienny z dużymi cyframi arabskimi lub też w ozdobnej ramce. We wnętrzu tradycyjnym oraz utrzymanym w stylu retro nie może zabraknąć czasomierza z klasycznymi cyframi rzymskimi lub też z postarzanego materiału.

Salon to także miejsce, w którym powinny znaleźć się ramki na zdjęcia. Mogą one stanąć na kominku, półce przy telewizorze czy też regale. W ramkach powinny znaleźć się zaś rodzinne zdjęcia, które upamiętniają wspólnie spędzane chwile w gronie rodzinnym. Ich uzupełnieniem mogą być różnokolorowe świece.

Uniwersalne akcesoria do łazienki

Wśród akcesoriów, które powinny zagościć w każdej łazience, należy wymienić uchwyt na papier toaletowy. Możemy zdecydować się na tradycyjne rozwiązania wykonane ze stali chromowanej lub też postawić na nieco nowocześniejsze warianty. Uchwyt na papier toaletowy z półką na tablet to ciekawy gadżet.

Wśród obowiązkowych akcesoriów do łazienki znajdują się również zestawy łazienkowe składające się z dozownika na mydło, kubeczka na szczoteczki do zębów oraz szczotki do WC. Najlepiej, aby wszystkie z tych dodatków były utrzymane w jednej kolorystyce, pasującej do wnętrza łazienki.

Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz

- REKLAMA -