F5 poszerza ofertę o nowe rozwiązania SaaS

- Reklama -

Firma F5 poinformowała o rozbudowie portfolio o dwa nowe rozwiązania SaaS. Device ID oraz Shape Recognize zapewniają znacznie lepsze doświadczenia użytkownika, redukując opóźnienia związane z logowaniem. Jednocześnie zapewniają ochronę przed oszustwami przez wykorzystanie unikalnych identyfikatorów urządzeń klientów oraz nowych możliwości analitycznych.

Interfejsy API odgrywają kluczową rolę w zwiększaniu zasięgu cyfrowych środowisk klientów wszystkich sektorów gospodarki – stanowią one przez to atrakcyjny cel dla cyberprzestępców. Dlatego głęboko wierzymy, że w epicentrum cyberochrony znajdują się aplikacje i interfejsy API, a najważniejszym wyzwaniem dla specjalistów ds. cyberbepzpieczeństwa jest zabezpieczenie narastającej liczby transakcji w środowiskach aplikacyjnych. Dlatego też, pomoc współczesnym klientom oznacza ochronę zarówno samych aplikacji, jak i interfejsów API w czasie rzeczywistym, co jest wspierane przez sztuczną inteligencjęmówi Haiyan Song, EVP of Security w F5.

Potwierdzają to dane z raportu F5 Labs Application Protection Report 2021, z którego wynika, że ponad 2/3 incydentów związanych z interfejsami API jest spowodowana przez niewystarczające uwierzytelnianie i autoryzację stosowaną dla API.

Obrona przed oszustwami razem z ochroną aplikacyjną

Device ID jest działającym w czasie rzeczywistym, precyzyjnym rozwiązaniem identyfikującym, które pomaga klientom lepiej zrozumieć urządzenia, które odwiedzają ich witryny internetowe oraz aplikacje mobilne.

Device ID korzysta z zaawansowanych algorytmów gromadzenia sygnałów i sprawdzonych algorytmów uczenia maszynowego, aby przypisać każdemu urządzeniu niepowtarzalny identyfikator w oparciu o jego przeglądarkę, system operacyjny i atrybuty sieci.
Informacje zwrotne z tych sygnałów, pozwalają na budowanie wzorców behawioralnych, które mogą być analizowane w celu ograniczania oszustw i poprawy procesu logowania użytkowników – uwierzytelniania urządzeń. Rozwiązanie to znane było dotychczas z oferty firmy Shape Security i teraz zostało udostępnione bezpłatnie wszystkim klientom F5.

Shape Recognize wykorzystuje inteligencję zaawansowanej telemetrii Shape, którą łączy z możliwościami leżącymi w Device ID i historią logowania, aby poprawić i ułatwić proces związany z uwierzytelnianiem użytkownika. Korzyści płynące z rozwiązania, to rozpoznawanie prawdziwych użytkowników i odciążanie rozpoznanego, legalnego ruchu klientów z frustrujących i rozbudowanych procesów logowania (np. MFA, Captcha, itd.). Recognize osiąga to poprzez identyfikację powracających klientów i innych prawdziwych użytkowników w czasie rzeczywistym, dzięki dogłębnej analizie czynników behawioralnych i kontekstowych oraz dzięki globalnemu zasięgowi sieci Shape. Dzięki takiemu poziomowi wiedzy, tradycyjne aplikacje internetowe jak i aplikacje mobilne mogą istotnie redukować lub eliminować problemy z wiązane z logowaniem, co prowadzi do zwiększenia przychodów i znacznej poprawy wygody klientów.

Oba rozwiązania uzupełniają rozwiązanie Shape AI Fraud Engine (SAFE). SAFE wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego do wykrywania i blokowania oszustw w czasie rzeczywistym. Wykrywa i zatrzymuje przejmowanie kont, tworzenie nowych (złośliwych) kont oraz inne złośliwe działania oszustów. Zasilany silnikiem Shape AI oraz wiedzą czerpaną z danych mierzonych miliardami transakcji dziennie, SAFE wyszukuje i eliminuje próby oszustw we wszystkich punktach interakcji użytkownika z aplikacją włącznie z logowaniem, tworzeniem konta i innymi aktywnościami, które mogą potencjalnie być celem ataku. Jako w pełni zarządzana usługa, SAFE redukuje także obciążenia zespołów zajmujących się oszustwami, blokując zagrożenia, które mogłyby angażować prace dochodzeniowe i prewencyjne.

„Nasze nowe i łatwe do wdrażania rozwiązania, wykorzystują kluczowe technologie Shape i siłę ich ochrony stosowanej z powodzeniem w najważniejszych, światowych instytucjach. Innowacje firmy Shape odzwierciedlają wzrost zasięgu naszej strategii ochrony aplikacji, co widać w kolejnych naszych akwizycjach, takich jak NGINX czy ostatnio – Volterra” dodaje Ireneusz Wiśniewski, F5 Poland.

źródło: informacja prasowa
- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -