in ,

Fortinet najlepszym producentem zapór sieciowych klasy korporacyjnej

Fortinet został wyróżniony w raporcie  2017 Gartner Magic Quadrant for Enterprise Network Firewalls jako dostawca najlepszej zapory sieciowej klasy korporacyjnej. Firma Gartner oceniła platformę Fortinet Security Fabric: jej kompletność oraz możliwości realizacji.

Podstawą platformy Fortinet Security Fabric jest zapora klasy korporacyjnej FortiGate. Jest to rozwiązanie, które zapewnia zasięg, automatyzację i wydajność wymagane do szerokiego zakresu ochrony: od sieci po centra danych, od Internetu rzeczy po chmurę.

Urządzenie FortiGate zostało zaprojektowane z myślą o ujednoliceniu i automatyzacji wielowarstwowego reagowania na zagrożenia oraz udostępnieniu funkcji zapory następnej generacji. Klienci korzystający z zapory FortiGate w 288 na 498 przypadków dali urządzeniu 5 gwiazdek w ocenie Gartner Peer Insights w porównaniu z łącznie 418 ocenami dla kolejnych dziesięciu dostawców firewalli następnej generacji według stanu na 12 lipca br.

Fortinet od początku istnienia skupia się na tworzeniu innowacyjnych zabezpieczeń chroniących organizacje przed wszelkimi rodzajami ataków. Celem firmy jest także zapewnienie odpowiedniej wydajności do obsługi ogromnych ilości danych przetwarzanych w sieciach korporacyjnych oraz automatyzacji niezbędnej do błyskawicznego reagowania na zagrożenia. Rok temu Fortinet zainicjował powstanie i rozwój platformy Security Fabric, która udostępnia rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo całej infrastruktury. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą skuteczniej konkurować w błyskawicznie rozwijającej się gospodarce cyfrowej.

Niezależne oceny i analizy rynku przeprowadzane przez firmy takie jak Gartner stanowią niezbędną pomoc dla przedsiębiorstw szukających dostawców, którzy najlepiej ochronią ich kluczowe dane przed coraz bardziej zaawansowanymi zagrożeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chcesz wiedzieć więcej?
Zapisz się na nasz newsletter!
SUBSKRYBUJ
oracle

Oracle zatrudni w 2017 roku 1000 nowych przedstawicieli handlowych w regionie EMEA

inwestycje

Nova Giełda na celowniku KNF. Jakie działania podejmie Hawe?