Grupa 3S wybuduje 900 km światłowodów w 2021

- Reklama -

Grupa 3S rozbudowuje swoją sieć światłowodową o nowe miasta. Do końca 2021 roku, firma planuje inwestycje w tym zakresie w Gdańsku, Łodzi, Warszawie, Lublinie i Białymstoku. Łącznie, w całym 2021 roku 3S wybuduje 900 km sieci światłowodowej, z czego do końca tego roku pozostało 450 km. Firma właśnie rozpoczęła budowa własnej infrastruktury w Lublinie i Białymstoku.

Grupa 3S: Rozbudowa światłowodu sposobem na podbicie rynku

Dotąd Grupa 3S koncentrowała się na budowie i rozwoju infrastruktury światłowodowej w południowej Polsce, gdzie dysponuje siecią o długości ponad 4300 km, głównie na terenie miejskich aglomeracji woj. śląskiego, małopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego czy podkarpackiego. Niedawno, bo w 2019 rozpoczęły się inwestycje w Warszawie, gdzie firma dysponuje już 290 km sieci.  W 2020 także w Trójmieście rozpoczęła się intensywna rozbudowa sieci, która wynosi już ponad 170 km. Dobre efekty związane z komercjalizacją sieci zachęcają firmę do kolejnych inwestycji.

Rozbudowa własnej infrastruktury światłowodowej to ważny element strategii rozwoju 3Smówi Grzegorz Paszka, członek zarządu 3SRozwijamy struktury w każdej interesującej nas aglomeracji, w której widzimy potencjał. Oferowanie usług opartych o sieć światłowodową to jeden z pierwszych etapów zdobywania przez nas nowych rynków – dodaje.

Do najpopularniejszych usług świadczonych przez Grupę 3S na bazie własnej infrastruktury światłowodowej są usługi transmisji danych, dostępu do sieci Internet także w wariancie Internetu bezpiecznego z rozwiązaniami takimi jak antywirus, antyspam, firewall, antyDDoS czy skany podatności. Światłowód jest także dominującym medium dla realizowanych przez firmę zaawansowanych projektów sieciowych jak sieci WAN MPLS czy SD-WAN.

Czytaj więcej o Grupie 3S

- Reklama -
Źródło:Grupa 3S

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -