Grupa AB rozszerza współpracę z MikroTik

Branża ITGrupa AB rozszerza współpracę z MikroTik

Grupa AB wzbogaca swoją ofertę na polskim rynku o produkty łotewskiego producenta rozwiązań sieciowych i systemów bezprzewodowych. Dystrybutor w ten sposób konsekwentnie zwiększa atrakcyjność swojej oferty na rynkach w regionie CEE. Współpraca z MikroTik jest możliwa dzięki umowie dystrybucyjnej, która jest już realizowana na rynku czeskim i słowackim przez spółki wchodzące w skład Grupy AB.

Współpraca polskiej Grupy AB z firmą MikroTik rozpoczęła się ponad rok temu w Czechach. Wtedy w ofercie czeskiej spółki dystrybutora pojawiła się kompleksowa oferta producenta. Teraz ta sama oferta zostanie wprowadzona na polski rynek. W pierwszym etapie do oferty trafią rozwiązania dedykowane dla rynku SMB oraz SOHO, które z czasem zostaną wzbogacone o produkty m.in. dla partnerów z sektora ISP. Oferta łotewskiego producenta jest na tyle unikatowa, że potrafi sprostać nawet największym wyzwaniom stawianym przez partnerów.

– Jednym z priorytetów Grupy AB jest nie tylko zapewnienie naszym Partnerom dostępu do towaru, ale też wprowadzanie do oferty kolejnych atrakcyjnych produktów i rozwiązań technologicznych. Cieszymy się, że nasza oferta na polskim rynku zostanie wzbogacona o produkty MikroTik. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca przyniesie szereg korzyści i pozwoli każdej ze stron zwiększyć przewagę rynkową.wyjaśnia Jarosław Słowiński, dyrektor zakupów w AB S.A.

Dystrybutor oprócz nowej oferty planuje również dzielić się z partnerami wiedzą na temat rozwiązań oferowanych przez MikroTik. Za obszar szkoleń odpowiedzialne będzie Centrum Kompetencyjne AB. Oferta łotewskiego producenta pojawi się z końcem stycznia na należącej do dystrybutora platformie e-commerce ABOnline.pl.

Sztuczna inteligencja podpowiada: