in

HP odświeża linię produktów biznesowych

Firma HP Inc. zaprezentowała linię nowych urządzeń, monitorów i akcesoriów adresowanych do nowoczesnego pracownika, w tym szereg wielokrotnie nagradzanych funkcji dostępnych w najlepiej sprzedających się notebookach serii HP EliteBook 800 oraz mobilnych stacjach roboczych HP ZBook 14u/15u. Wraz z całkowicie nową stacją dokującą HP Thunderbolt™ Dock G2 i nowymi monitorami 4K UHD HP EliteDisplay i Z Display oferują innowacyjne rozwiązania oraz wygodę klasy premium dostępną dla każdego użytkownika.

Zmieniły się reguły gry. Urządzenia, które były dotychczas wprowadzane w  firmach, nie spełniają już potrzeb przyszłych pracowników, szczególnie tych z pokoleń od X do Z – powiedział Benoit Bonnafy, vice president, Business Personal Systems EMEA, HP Inc.

Innowacje oparte na analizach

Współcześni pracownicy wymagają większej elastyczności, jeśli chodzi o miejsce i sposób wykonywania pracy. 62 procent ludzi pracuje więcej niż w jednym miejscu[i], a 81 procent pracuje również w czasie wolnym[ii], co pokazuje zapotrzebowanie na urządzenia łączące ludzi w dowolnym miejscu i czasie.

W miarę jak zanikają granice tradycyjnych miejsc pracy, coraz ważniejsze staje się bezpieczeństwo. W ciągu ostatnich 24 miesięcy włamania do laptopów zgłosiło prawie 70 procent podmiotów[iii], co dowodzi zapotrzebowania na solidne zabezpieczenia zapewniające stałą ochronę oraz elastyczność w razie ataku. Jednocześnie w miarę jak współpraca odgrywa coraz większą rolę w miejscu pracy, rośnie zapotrzebowanie na innowacyjne narzędzia. W centrum tych zmian jest komputer PC, a laptop to aktualnie najczęściej wykorzystywane urządzenie do spotkań i współpracy.[iv]

Wzornictwo i wygoda klasy Premium

Częścią każdego z ogłoszonych urządzeń są elementy wzornicze premium HP, wcześniej dostępny jedynie w modelach HP EliteBook 1000. Cechy charakterystyczne to zaostrzone linie oraz pokrywa z anodowanego aluminium, tworzące smukłe, wytrzymałe urządzenie, które może bez problemu sprostać codziennym wyzwaniom w pracy. Seria EliteBook 800 – co powinno szczególnie zainteresować użytkowników pracujących w wielu różnych miejscach – to pierwszy biznesowy notebook na świecie wyposażony w ultra-jasny wyświetlacz, który automatycznie dostosowuje się do zmieniającego się oświetlenia[v], co jest również dostępne w modelach ZBook 14u/15u.

Trwałość i zrównoważony rozwój idą w parze – coraz więcej firm chce zmaksymalizować inwestycje w sprzęt i zminimalizować wpływ na środowisko. Linia notebooków EliteBook 800 oraz modele ZBook 14u/15u przeszły wymagające testy MIL-STD-810G[vi]. Firma podaje, że ich serwis jest łatwiejszy niż w przypadku wcześniejszych generacji. Modele ZBook 14u/15u mogą pochwalić się najwyższą wytrzymałością w branży, mając na uwadze, że to smukłe i lekkie 14- i 15-calowe notebooki. Urządzenia przeszły dwa dodatkowe testy MIL-STD, obsługi na powierzchniach roboczych i wstrząsu po upadku z wysokości, w celu uodpornienia ich na nieprzewidywalne warunki panujące w środowiskach technicznych. Urządzenia tej serii posiadają certyfikat ENERGY STAR® oraz są zarejestrowane w programie EPEAT® Gold[vii].

Linia EliteBook 800 obejmuje pierwsze na świecie notebooki z funkcją wyciszania hałasu podczas rozmowy[viii], która usuwa niepożądane dźwięki w trybie indywidualnym lub poprawia jakość odbioru głosu w trybie konferencyjnym. Ta wspierająca współpracę funkcja dostępna jest również w modelach ZBook 14u/15u. Wszystkie urządzenia wyposażone są w klawiaturę HP Premium Collaboration Keyboard, z wbudowanymi przyciskami do łatwego zarządzania połączeniami telefonicznymi, a także HP PhoneWise, rozwiązanie zgodne z systemem Windows, służące do wysyłania SMS-ów i wykonywania połączeń telefonicznych z komputera PC na urządzenia z systemami iOS i Android™.[ix]

Nowe komputery PC i stacje robocze obejmują:

 

HP EliteBook 840
HP EliteBook 840 G5
HP EliteBook 830 G5
HP EliteBook 830 G5
 • HP EliteBook 800 to pierwszy z kilku notebooków HP wyposażonych w procesory Intel® Core™ ósmej generacji z technologią vPro™. Nawet 14-godzinnny czas pracy baterii[x] z łatwością pozwala im działać przez cały dzień wypełniony ciężką pracą, a funkcja szybkiego ładowania HP Fast Charge pozwala naładować 50 procent baterii już w 30 minut[xi].
  • HP EliteBook 830 G5 zastępuje poprzedni model HP EliteBook 820 G4 z 13-calowym ekranem w 12-calowej obudowie.
  • HP EliteBook 840 G5 to najsmuklejszy na świecie 14-calowy notebook biznesowy wyposażony w procesory Intel® Core™ ósmej generacji[xii].
  • Zarówno EliteBook 840, jak i HP EliteBook 850 G5 wyposażone są w układ graficzny AMD Radeon™ RX540 dla użytkowników wymagających większej wydajności podczas pracy w aplikacjach intensywnie korzystających z grafiki.
 • Mobilne stacje robocze HP ZBook 14u/15u posiadają teraz popularną funkcję HP Sure View w celu zapewnienia większej prywatności użytkownika i jego danych, są to też pierwsze mobilne stacje robocze z zintegrowanym filtrem prywatności. Obydwa urządzenia wyposażono w procesory Intel® Core™ Quad Core ósmej generacji z technologią vPro™ oraz procesory graficzne AMD Radeon™ Pro umożliwiające wysoką i stabilną wydajność. Posiadają ponad 24 certyfikaty ISV dotyczące projektowania, CAD i innych profesjonalnych zastosowań.
  • HP ZBook 14u G5 to najsmuklejsza na świecie stacja robocza[xiii], mierząca tylko 17,9 mm grubości i ważąca 1,48 kg (3,27 funta).[xiv] ZBook 14u imponuje wzornictwem i opcjonalnie może być wyposażony w dotykowy wyświetlacz 4K z technologią anti-glare, co jest idealne dla mobilnych pracowników technicznych.
  • Odświeżony HP ZBook 15u G5 wyposażony jest w procesor Intel® Core™ i5 lub i7 Quad Core[xv] z technologią vPro oraz procesor graficzny AMD Radeon™ Pro 3D zapewniające wysoką wydajność i niezawodność, a także do 2 TB pamięci na szybkim dysku. Jest on skierowany dla zaawansowanych mobilnych użytkowników. Oprogramowanie HP Performance Advisor zapewnia optymalną konfigurację, kompatybilność i wydajność.
HP ZBook 14u
HP ZBook 14u
HP ZBook 15u
HP ZBook 15u

Aby zapewnić porządek, styl i produktywność podczas pracy, HP zapowiada nową stację dokującą oraz monitory 4K:

HP Z27 Display
HP Z27 Display
HP EliteDisplay S270n
HP EliteDisplay S270n
HP Thunderbolt Dock
HP Thunderbolt Dock G2
 • HP Thunderbolt™ Dock G2 to najwszechstronniejsza stacja dokująca Thunderbolt™[xvi], a jej wzornictwo pozwala użytkownikom utrzymać porządek i funkcjonalność w miejscu pracy, a jednocześnie umożliwia działowi IT obsługę dowolnego notebooka HP lub innego z funkcjami Thunderbolt™ i USB-C™. Ta niewielkich rozmiarów stacja dokująca zapewnia zasilanie, obsługuje do dwóch monitorów 4K i jest pierwszą na świecie stacją dokującą Thunderbolt™ opcjonalnie wyposażoną w moduł konferencji audio[xvii] – doskonałe rozwiązanie do zamkniętych biur, niewielkich sal konferencyjnych lub innych, a wszystko to za pomocą jednego kabla.
 • Nową stację dokującą można sparować z jednym z wprowadzanych na rynek monitorów HP 4K, aby umożliwić wielozadaniową pracę z czysto, wyraźnie wyświetlaną zawartością i aplikacjami. HP EliteDisplay S270n to pierwszy monitor HP EliteDisplay 4K, który może pobierać wideo i dane, a także ładować komputer z mocą 60 W za pomocą jednego kabla USB-C™. Aby spełnić wysokie wymagania inżynierów i projektantów, którzy potrzebują spójnej kalibracji kolorów, w nowych monitorach HP Z27 i HP Z32 kolory kalibrowane są fabrycznie, spełniając wymogi specyficznego sposobu pracy tych użytkowników. HP Z43, największy monitor HP 4K, przeznaczony jest dla użytkowników wymagających większego ekranu. Wszystkie trzy monitory 4K HP Z oferują 10-bitów koloru, dzięki czemu użytkownicy mogą zobaczyć ponad 1 miliard kolorów – miliony więcej niż na standardowych 6- lub 8-bitowych monitorach. Każdy z nowych monitorów Z Display 4K posiada także łącze USB-C™, które przesyła nie tylko wideo i dane, ale również dostarcza 65W mocy z powrotem do komputera.
HP Z32 Display ZBook
HP Z32 Display ZBook

Wiodące bezpieczeństwo w branży

Ponieważ bezpieczeństwo nadal stanowi priorytet dla firm i użytkowników, coraz większy wpływ wywiera na nie wybór odpowiednich urządzeń PC. Dlatego właśnie HP projektuje swoje komputery EliteBook i ZBook tak, aby były one najbezpieczniejszymi i najłatwiejszymi w obsłudze komputerami PC i stacjami roboczymi na świecie5, a teraz są one wyposażone w jeszcze więcej funkcji bezpieczeństwa i zarządzania pozwalających im stawić czoła obecnym zagrożeniom.

Oprócz funkcji HP Sure View, HP Sure Click, Windows Hello, opcjonalnej kamery prywatnej oraz funkcji HP Multi-Factor Authenticate[xviii] linia notebooków EliteBook 800 i modele ZBook 14u/15u oferują również HP Endpoint Security Controller – wbudowany sterownik sprzętowy stanowiący część zintegrowanego rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, które monitoruje, chroni i odzyskuje BIOS, system operacyjny oraz najważniejsze aplikacje w razie ataku. Jest to fizycznie odizolowany, zabezpieczony kryptograficznie układ, który jest dostępny wyłącznie w zapowiedzianych urządzeniach i posiada następujące funkcje:

 • HP Sure Start Gen 4: W poprzedniej generacji funkcja HP Sure Start chroniła zarówno BIOS, jak i kopię BIOS-u zapisaną w pamięci systemowej. Funkcja Sure Start oferuje teraz ulepszone szyfrowanie w celu efektywniejszej ochrony urządzenia, oraz zwiększoną elastyczność i logowanie zdarzeń oprogramowania sprzętowego innych producentów[xix].
 • HP Sure Run: Najnowsza funkcja, która – w oparciu o możliwości Endpoint Security Controller – poszerza zakres sprzętowego samo-naprawiania się poprzez monitorowanie kluczowych procesów i aplikacji, takich jak programy antywirusowe, ostrzegając zarówno użytkownika, jak i dział IT w razie wystąpienia zmian, i automatycznie uruchamiając te procesy ponownie w razie zatrzymania[xx].
 • HP Sure Recover: Kolejna nowa funkcja w 2018 roku – umożliwia bezpieczne, automatyczne, oparte na sieci, odzyskiwanie obrazu oprogramowania za pomocą połączenia internetowego. Bez pomocy działu IT pracownicy będą mogli wczytać obraz systemu na komputerze PC, korzystając z obrazu udostępnionego przez HP lub ich firmę, nawet jeśli zawartość całego dysku została wykasowana.[xxi]

Ceny i dostępność

 • HP EliteBook 830 G5 ma być dostępny w regionie EMEA od lutego w cenie od 5749 PLN.
 • HP EliteBook 840 G5 ma być dostępny w regionie EMEA od lutego w cenie od 5999 PLN.
 • HP EliteBook 850 G5 ma być dostępny w regionie EMEA od lutego w cenie od 5849 PLN.
 • HP ZBook 14u G5 ma być dostępny w regionie EMEA od lutego w cenie od 3800 PLN.
 • HP ZBook 15u G5 ma być dostępny w regionie EMEA od lutego w cenie od 3900 PLN.
 • HP Elite Thunderbolt Dock G2 ma być dostępna w regionie EMEA od maja w cenie od 890 PLN.
 • HP EliteDisplay S270n jest dostępny w cenie od 2618 PLN.
 • HP Z27 4K UHD będzie dostępny w regionie EMEA od kwietnia w cenie od 2290 PLN.
 • HP Z32 4K UHD jest dostępny w cenie od 3090 PLN.
 • HP Z43 4K UHD jest dostępny w cenie od 2890 PLN.
[i] HP, Badania ilościowe wśród użytkowników końcowych na świecie, 2015
[ii] Podstawowe badania własne C Space wśród społeczności internetowych, 2015.
[iii] Ankieta dotycząca bezpieczeństwa punktu końcowego SANS 2016.
[iv] Podstawowe badania własne C Space wśród społeczności internetowych, 2015.
[v] Na podstawie notebooków obsługujących wyświetlacze o jasności 400 nitów lub wyższej oraz wyposażonych w czujnik światła otoczenia, który automatycznie dostosowuje jasność wyświetlacza, a także fabrycznie wyposażonych w funkcje szyfrowania, uwierzytelniania, ochrony przed złośliwym oprogramowaniem i ochrony na poziomie BIOS-u, które przeszły wojskowe testy MIL-STD 810G, z opcjonalną możliwością dokowania z ładowaniem, na dzień 17 stycznia 2018 r.
[vi] Testy MIL-STD-810G nie mają na celu potwierdzenia zgodności z wymaganiami kontraktowymi Departamentu Obrony USA i nie służą do celów wojskowych. Wyniki testów nie stanowią gwarancji właściwego funkcjonowania urządzenia w warunkach przeprowadzonych testów. Przypadkowe uszkodzenia wymagają opcjonalnego pakietu ochrony HP Accidental Damage Protection Care Pack.
[vii] Dotyczy rejestracji urządzenia w programie EPEAT®. Rejestracja w programie EPEAT różni sie w zależności od państwa. Aby poznać status rejestracji w danym państwie, należy wejść na stronę www.epeat.net. Aby zobaczyć akcesoria do generatorów słonecznych, należy wpisać słowo kluczowe „generator” w oknie wyszukiwania sklepu z opcjonalnymi akcesoriami innych producentów HP pod adresem www.hp.com/go/options.
[viii] Na podstawie biznesowych notebooków z mikrofonami skierowanymi zarówno w stronę użytkownika, jak i otoczenia, z funkcją tłumienia hałasu, według stanu na dzień 17 stycznia 2018 roku, fabrycznie wyposażonych w funkcje szyfrowania, uwierzytelniania, ochrony przed złośliwym oprogramowaniem i ochrony na poziomie BIOS-u, które przeszły wojskowe testy MIL-STD 810G, z opcjonalną możliwością dokowania z ładowaniem.
[ix] Według stanu na wrzesień 2017 r.
[x] Czas pracy baterii w programie MM14 w systemie Windows 10 zależy od różnych czynników, takich jak model produktu, konfiguracja, załadowane aplikacje, funkcje, sposób korzystania, funkcje bezprzewodowe i ustawienia zarządzania energią. Maksymalna pojemność baterii w sposób naturalny zmniejsza się z czasem, w miarę korzystania. Dodatkowe informacje uzyskać można pod adresem www.bapco.com.
[xi] Ładuje do 50 procent baterii w 30 minut, gdy system jest wyłączony lub w trybie gotowości. Wymagany jest adapter zasilający o minimalnej mocy 65 Watów. Gdy podczas ładowania bateria osiągnie poziom 50 procent, ładowanie powróci do trybu normalnego. Czas ładowania może być krótszy lub dłuższy o 10 procent ze względu na tolerancję systemu.
[xii] Na podstawie notebooków fabrycznie wyposażonych w funkcje szyfrowania, uwierzytelniania, ochrony przed złośliwym oprogramowaniem i ochrony na poziomie BIOS-u, które przeszły wojskowe testy MIL-STD 810G, z opcjonalną możliwością dokowania z ładowaniem, na dzień 17 stycznia 2018 r.
[xiii] Według przeprowadzonych przez HP wewnętrznych analiz wysokości zawiasów w mobilnych stacjach roboczych z certyfikatem ISV na dzień 25 stycznia 2018 roku.
[xiv] Uwaga: Ciężar różni się w zależności od konfiguracji.
[xv] Technologia wielordzeniowa została stworzona w celu poprawy wydajności niektórych aplikacji. Wykorzystanie tej technologii nie musi być korzystne dla wszystkich klientów lub aplikacji. Wydajność i częstotliwość zegara różnią się w zależności od uruchomionych aplikacji oraz konfiguracji sprzętu i oprogramowania użytkownika. Numeracja, oznaczenia i/lub nazewnictwo firmy Intel nie odzwierciedlają wzrostu wydajności.
[xvi] Na podstawie stacji dokujących Thunderbolt™ obsługujących ładowanie przez USB-C™, przesyłanie wideo oraz funkcję zasilania notebooków wymagających do 200 W mocy.
[xvii] Na podstawie urządzeń dokujących Thunderbolt™ służących do ładowania komputera PC i zapewniających dostęp do dodatkowych portów, wyposażonych w zintegrowany głośnik/i, mikrofon/y oraz przyciski sterowania funkcjami konferencyjnymi na dzień 16 stycznia 2018 r. Wymaga opcjonalnego modułu audio HP TB Dock Audio Module.
[xviii] Funkcja HP Multi Factor Authenticate wymaga procesora Intel® Core™ siódmej generacji, zintegrowanego procesora graficznego Intel® oraz karty sieciowej Intel®.
[xix] Uwaga: Funkcja HP Sure Start Gen4 jest dostępna w produktach HP Elite wyposażonych w procesory Intel® ósmej generacji.
[xx] HP Sure Run – funkcja HP Sure Run jest dostępna w produktach HP Elite wyposażonych w procesory Intel® ósmej generacji.
[xxi] HP Sure Recover – funkcja HP Sure Recover jest dostępna w komputerach PC HP Elite wyposażonych w procesory ósmej generacji Intel® lub AMD, i wymaga przewodowego połączenia internetowego. W celu uniknięcia utraty danych, przed użyciem funkcji HP Sure Recover należy wykonać kopię zapasową ważnych plików, danych, zdjęć, filmów wideo itd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chcesz wiedzieć więcej?
Zapisz się na nasz newsletter!
SUBSKRYBUJ
action

Activejet – zmiana struktury zarządzania

DJI OSMO PLUS

Recenzja DJI Osmo Plus