HPE przejmuje Determined AI

Zobacz

- Reklama -

HPE ogłosił dzisiaj, że przejął Determined AI, startup z siedzibą w San Francisco, który dostarcza oprogramowanie do szybszego trenowania modeli AI w dowolnej skali.

HPE połączy unikalne oprogramowanie Determined AI z wiodącą na świecie ofertą sztucznej inteligencji i obliczeń o wysokiej wydajności (HPC), aby umożliwić inżynierom łatwe wdrażanie i trenowanie modeli uczenia maszynowego w celu zapewnienia szybszych i dokładniejszych informacji na podstawie ich danych w niemal każdej branży.

Budowanie i trenowanie zoptymalizowanych modeli uczenia maszynowego na dużą skalę jest uważane za najbardziej wymagający i krytyczny etap rozwoju ML. Obejmują one prawidłowe konfigurowanie i zarządzanie wysoce równoległym ekosystemem oprogramowania i infrastrukturą obejmującą wyspecjalizowane obliczenia, pamięć masową, sieć szkieletową i akceleratory. Ponadto użytkownicy muszą efektywnie programować, planować i szkolić swoje modele, aby zmaksymalizować wykorzystanie wysoce wyspecjalizowanej infrastruktury, którą skonfigurowali, tworząc złożoność i spowalniając produktywność.

Zdeterminowana platforma szkoleniowa uczenia maszynowego typu open source AI zamyka tę lukę, aby pomóc naukowcom i naukowcom skupić się na innowacjach i skrócić czas ich dostarczenia poprzez usunięcie złożoności i kosztów związanych z rozwojem uczenia maszynowego. Obejmuje to ułatwienie konfiguracji, konfiguracji, zarządzania i udostępniania stacji roboczych lub klastrów sztucznej inteligencji, które działają lokalnie lub w chmurze.

Sztuczna inteligencja ułatwia również użytkownikom trenowanie modeli dzięki szeregowi możliwości, które znacznie przyspieszają szkolenie, które w jednym przypadku użycia związanym z odkrywaniem leków trwało z trzech dni do trzech godzin. Możliwości te obejmują planowanie akceleratora, odporność na błędy, szybkie równoległe i rozproszone uczenie modeli, zaawansowaną optymalizację hiperparametrów i wyszukiwanie architektury neuronowej, odtwarzalną współpracę i śledzenie metryk.

Zespół Determined AI dołączy do grupy biznesowej HPE High Performance Computing (HPC) i Mission Critical Solutions (MCS).

Determined AI została założona w 2017 r. przez Neila Conwaya, Evana Sparksa i Ameeta Talwalkara i ma siedzibę w San Francisco. W 2020 r. uruchomiła platformę open-source i szybko stała się wiodącym graczem w ewoluującym ekosystemie oprogramowania do uczenia maszynowego. Rozwiązanie zostało przyjęte przez klientów z wielu branż, takich jak biofarmaceutyki, pojazdy autonomiczne, kontrakty obronne i produkcja.

- Reklama -
Źródło:HPE

Polecamy

- Reklama -