IDC: Europa zwiększy inwestycje w cyberbezpieczeństwo

Natalia Zębacka
cyberbezpieczeństwo, internet

Pomimo zmieniającej się sytuacji geopolitycznej i wynikającej z niej presji inflacyjnej, europejskie wydatki na bezpieczeństwo IT będą nadal rosły w stałym tempie, z oczekiwanym wzrostem o 10,8% rok do roku (r/r) w 2022 r. IDC.

Ogólny obraz wydatków

Nowy przewodnik IDC Worldwide Security Spending Guide podkreśla, że ​​europejskie wydatki na bezpieczeństwo IT osiągną w 2022 r. prawie 47 miliardów dolarów.

Usługi bezpieczeństwa odnotują największy wzrost, napędzany brakiem wykwalifikowanych specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa, w okresie prognozy. Usługi będą największą kategorią wydatków, a następnie oprogramowanie i sprzęt.

Najwyższe tempo wzrostu wydatków na bezpieczeństwo IT w 2022 r. w regionie będzie miało miejsce w Czechach i Polsce, w obu przypadkach powyżej 15%. W latach 2021-2026 Czechy nadal będą najszybciej rozwijającym się krajem, a za nimi plasuje się blok zachodnioeuropejski złożony z Belgii, Francji, Niemiec i Szwajcarii.

Ad imageAd image

„Ewolucja europejskiego rynku cyberbezpieczeństwa nadal postępuje w szybkim tempie. Zwiększony krajobraz zagrożeń, przejście na hybrydowe środowiska pracy i większe uzależnienie od usług w chmurze rozszerzyły obszar ataków organizacji, który wymaga ochrony i monitorowania”powiedział dyrektor ds. badań Stefano Perini, IDC European Data & Analytics. „To skłoniło europejskie organizacje do unowocześnienia swojej infrastruktury bezpieczeństwa, zwłaszcza w zakresie bezpieczeństwa chmury, sieci i danych”.

Przegląd branż

Bankowość to największa europejska branża pod względem wydatków na bezpieczeństwo IT w 2022 r., które wyniosły ponad 6 miliardów dolarów. Bankowość, która osiąga coraz większą dojrzałość w zakresie cyberbezpieczeństwa, będzie dalej zwiększać wydatki, koncentrując się na budowaniu cyberodporności.

Przewiduje się, że produkcja dyskretna i usługi profesjonalne będą drugim i trzecim co do wielkości wydatkami na bezpieczeństwo w 2022 r. (odpowiednio ponad 5 mld USD i 4 mld USD). Wraz z rosnącą liczbą i złożonością cyberataków, firmy zajmujące się produkcją dyskretną muszą uzupełniać luki w swoich cyberobronach IT i OT, podczas gdy firmy świadczące usługi profesjonalne coraz bardziej koncentrują się na rozwiązaniach w zakresie chmury i bezpieczeństwa punktów końcowych.

Rząd będzie najszybciej rozwijającą się branżą wydającą na bezpieczeństwo IT w 2022 r. (11,9%), a następnie transport i sprzedaż hurtowa, w obu przypadkach powyżej 11%. Trzy najważniejsze priorytety bezpieczeństwa dla sektora rządowego to ochrona danych w chmurze, zabezpieczenie platform współpracy i bezpieczeństwo danych. W transporcie bezpieczeństwo łańcucha dostaw jest głównym celem, aby zapewnić większe bezpieczeństwo na brzegu sieci hurtowej oraz ochronę zdalnych urządzeń i systemów płatności zbliżeniowych.

IDC, cyberbezpieczeństwo

Udostępnij
Brak komentarzy

Dodaj komentarz