IS-Wireless wdroży polską technologię 5G na rynkach zagranicznych

- Reklama -

IS-Wireless, polski dostawca rozwiązań sieciowych 5G opartych o Open RAN (Radio Access Network) oraz Tambora Systems, dostawca technologii Mobile Edge Core nawiązały współpracę dotyczącą budowy sieci piątej generacji. Jej celem jest stworzenie sieci o większej wydajności i tańszych niż budowane obecnie. Firmy wspólnie wdrożą swoją technologię w USA i w Azji Południowo-Wschodniej.

IS-Wireless oraz wywodząca się z Singapuru Tambora Systems prowadzą zaawansowane rozmowy z klientami w Stanach Zjednoczonych, Malezji, Tajlandii, Wietnamie oraz Indonezji. Dzięki wspólnie wypracowanemu rozwiązaniu firmy mogą zaoferować na tych rynkach wydajne sieci mobilne w wyjątkowo gęsto zaludnionych obszarach, takich jak na przykład Bangkok i Dżakarta. – W tych miejscach wielu użytkowników korzysta jednocześnie z dużych transferów danych. Oferowana przez nas technologia, którą stworzyli nasi inżynierowie w Polsce, pozwoli świadczyć usługę wysokiej jakości. Po wstępnych testach, wspólne inwestycje na rynkach zagranicznych planujemy na koniec bieżącego roku oraz na 2022 rokmówi prezes IS-Wireless Sławomir Pietrzyk.

Polska technologia na podbój świata

IS-Wireless kompleksowo buduje sieci prywatne 4G i 5G w oparciu o własną technologię, całkowicie stworzoną w Polsce. Rozwiązanie oparte jest o standard otwarty, tzw. Open RAN. To najnowszy trend rozwoju sieci piątej generacji, który zyskuje na znaczeniu na całym świecie. W lipcu tego roku IS-Wireless rozpoczął pierwsze wdrożenie swojej technologii 5G w Krakowie, budując sieć kampusową dla Przemysłu 4.0. Nawiązanie współpracy z Tambora Systems oznacza wejście firmy ze swoją technologią na międzynarodowy rynek. To realizacja zapowiedzi z kwietnia br., kiedy prezes spółki deklarował, że IS-Wireless będzie walczyć o rynki zagraniczne.

– We współczesnych systemach RAN (sieć radiowa) i Core (sieć szkieletowa) traktowane są jako osobne byty. To błąd, bo usługa dla użytkownika jest uzależniona od obu. Ma zatem sens pozioma optymalizacja tych dwóch domenmówi prezes Sławomir Pietrzyk. I dodaje:Współpraca z Tamborą pomoże rozpowszechnić naszą technologię nie tylko lokalnie, ale dużo szerzej – na cały świat.

Tańsza i szybsza sieć

Innowacyjne rozwiązanie, które będzie wspólnie oferowane przez IS-Wireless i Tambora Systems na rynkach zagranicznych polega na nowoczesnym podejściu do budowy sieci mobilnych, gdzie część radiowa i corowa dynamicznie dostosowują się do potrzeb użytkownika. Funkcjonalności sieci, np. streaming materiałów wideo  są uruchamiane tam, gdzie są aktualnie potrzebne, najczęściej na lokalnych serwerach (tzw. edge computing). Pozwala to na rozsądniejsze zarządzanie zasobami oraz redukcję kosztów operacyjnych. Podejście to można porównać z modelem Just-in-time (JIT) (z ang. „dokładnie na czas”) stosowanym w produkcji i logistyce. Tego typu, skupione wokół użytkownika końcowego sieci są częścią rozwiązania IS-Wireless, które wpisuje się w tzw. drugą falę Open RAN – jeszcze bardziej modularnych i elastycznych sieci niż te pierwszej generacji.  Nasze rozwiązanie pozwoli ograniczyć koszty związane z budową Core i RAN o 40-60 proc., zredukować opóźnienia o 50 proc. i zapewni elastyczną platformę do wdrażania nowych usług – mówi CEO i współzałożyciel Tambora, Anand Uppili.

- Reklama -
Źródło:IS-Wireless

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -