[the_ad_group id="105318"]

Jaka lokalizacja będzie świetna dla naszej firmy spedycyjnej?

[the_ad_group id="105318"]

Jaka lokalizacja będzie świetna dla naszej firmy spedycyjnej?

W dzisiejszym świecie biznesu lokalizacja to jeden z najważniejszych czynników świadczący o sile konkurencyjności danego przedsiębiorstwa. Czasami zdarza się tak, że świadczy on o „być albo nie być” na rynku! Nie inaczej jest w przypadku branży spedycyjnej! Tam zwłaszcza ma to ogromne znaczenie, a w dzisiejszym artykule postaramy się Wam przybliżyć pewne czynniki, będące kluczem do sukcesu!

Dojazd na miejsce

Spedycja to dość specyficzny rynek, który wymaga rozwiązań równie nietypowych. Ważne jest jednak to, aby odnaleźć rozwiązanie odpowiednie dla potrzeb naszej firmy. Lokalizację rozpatrujemy pod względem wymagań czysto transportowych. Mowa tutaj o tym, jak łatwo samochody naszej firmy mogą dotrzeć do najważniejszych arterii miasta, aby możliwie jak najszybciej dostarczyć ładunek do klienta. Jednak nie zapominajmy o tym, że nasi pracownicy też jakoś muszą dostać się do swojego miejsca zatrudnienia!

spedycjagdynia3

Dobre firmy spedycyjne w Gdyni stawiają głównie na wykształconych pracowników – https://bitlogistics.pl/

Skąd wziąć pracowników?

No właśnie, skoro wspomnieliśmy już o zatrudnieniu, to również struktura tego, jak wygląda dostępny w okolicy personel. Rynek potencjalnych pracowników jest często znacznie ważniejszy, niż sama prostota dojazdu, zwłaszcza w momencie, w którym decydujemy się na pozyskanie dużej ilości nowych członków zespołu! Łatwo się domyślić, że będzie to trudniejsze zadanie, gdy założymy firmę spedycyjną w Gdyni, będącej jednym z najbardziej strategicznych obszarów tego typu w Polsce, gdzie mamy do czynienia do większą specjalizacją w zakresie spedycji i co za tym idzie wyższą średnią pensją. Natomiast w miejscowościach o mniejszej populacji będzie to znacznie prostsze zadanie!

spedycjagdynia1

Infrastruktura

Ostatnim z omawianych czynników będzie bliskość odpowiedniej infrastruktury magazynowej. Nie zawsze będziemy mogli zbudować własny magazyn, czy to z przyczyn finansowych, czy z czysto organizacyjnych. Wtedy musimy wziąć pod uwagę wynajem całości lub tylko części powierzchni magazynowej. Da się zauważyć to, że są one tworzone w mniejszych miastach, gdzie koszty zakupu gruntów są znacznie mniejsze, więc także ewentualny wynajem będzie niższy niż na przykład we wspomnianej Gdyni, czy innym tego typu dużym ośrodku.

Podsumowanie

Jak więc widzicie, lokalizacja odgrywa pierwszorzędną rolę w tym, jak będzie funkcjonować nasza nowo założona firma spedycyjna. Warto zastanowić się nad tą kwestią, gdyż to od niej będzie zależało, jak uda nam się wystartować z naszym biznesem. A nie ma nic lepszego niż mocny start!

[the_ad_group id="105326"]

Popularne

Trend 24h

[the_ad_group id="105327"]

więcej publikacji

od naszych partnerów