Komputronik Biznes na ostatniej prostej postępowania restrukturyzacyjnego

Klaudia Ciesielska
Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit
3 min

Komputronik Biznes przygotował propozycje układowe dla swoich wierzycieli. Zgodnie z postanowieniem Sądu będą oni mieli czas do 31 marca tego roku na zagłosowanie w sprawie akceptacji propozycji układowych i planu spłaty wierzytelności układowych.

Proces sanacyjny Komputronik Biznes rozpoczął się w marcu 2020 r. Zarząd Spółki od samego początku był zdeterminowany by w jak najkrótszym czasie stworzyć plan restrukturyzacyjny, w oparciu o modyfikację strategii Spółki na podmiot o ukierunkowanej, bardziej specjalizowanej ofercie IT. Po niecałych dwóch latach wdrażania środków zawartych w planie restrukturyzacyjnym Komputronik Biznes jest gotów by zakończyć proces restrukturyzacji czego dowodem są właśnie przedstawione propozycje układowe oraz rosnąca rentowności firmy, na konkurencyjnym i wymagającym rynku.

Największymi wierzycielami Spółki Komputronik Biznes, których głos jest kluczowy w ramach głosowania nad układem, są banki finansujące Spółkę. Po wielu miesiącach negocjacji wspomniane instytucje finansowe objęły układem wszystkie wierzytelności.  Podpisanie porozumienia restrukturyzacyjnego z pierwszym z banków – Bankiem Millennium S.A. – dowodzi, iż zaufanie do wdrożonych zmian jest długoterminowe, a przedstawione propozycje układowe spotkały się z akceptacją. Kolejne porozumienia z wierzycielami finansowymi Spółka spodziewa się podpisać do końca lutego.

To były bardzo intensywne negocjacje, ale ostatecznie udało nam się wypracować najlepsze z możliwych rozwiązanie. Bardzo dziękuję naszym partnerom za zrozumienie i wsparcie nas w tym okresie. Co dla nas najważniejsze odzyskaliśmy zaufanie naszych partnerów biznesowych, którzy powierzają nam coraz bardziej zaawansowane projekty. Wyraźnie widzimy, że wzrosła dynamika pozyskiwania kontraktów projektowych, zoptymalizowaliśmy czas samej ich realizacji, co istotnie wpływa na rentowność naszej działalności i pozwala nam generować zyski. W ostatnich miesiącach kluczowymi naszymi realizacjami były m.in. usługi i wdrożenia sieci IT, infrastruktury serwerowo-macierzowej, oprogramowania i długoterminowa obsługa druku i outsourcing IT – komentuje Sebastian Pawłowski, Wiceprezes Zarządu Komputronik Biznes

- Advertisement -

Spółka 10 lutego 2022r. przyjęła propozycje układowe dla 9 grup wierzycieli. Co ważne Wierzyciele najmniejsi, których wierzytelność nie przekracza kwoty 3.000 zł otrzymają całkowite zaspokojenie z kwoty głównej, bez odsetek, w formie jednorazowej spłaty na początku okresu wykonywania układu. Zgodnie z zapisami ustawowymi, Zakład Ubezpieczeń Społecznych otrzyma pełną wierzytelność powiększoną o odsetki.

Zgodnie z decyzją Sądu, w lutym Zarządca dostarczy wierzycielom karty do głosowania nad układem. Mają oni czas do 31 marca na pisemną decyzję czy przyjmują zaproponowane przez Komputronik Biznes warunki spłaty czy nie. Jeśli wyrażą oni na to zgodę Spółka będzie już o krok od zakończenia procesu restrukturyzacji.

Łączna kwota wierzytelności wobec partnerów biznesowych jest stosunkowo niewielka i jak wynika z analiz Spółki, propozycje układowe powinny zostać zaakceptowane, co będzie stanowić kolejny bodziec do dynamicznego rozwoju Komputronik Biznes.

Spółka równolegle do toczącego procesu formalno-prawnego, wdraża kolejne etapy planu restrukturyzacyjnego oraz już teraz intensywnie pracuje nad budżetem na nowy rok finansowy, który rozpoczyna się w kwietniu. Aktualny portfel zamówień projektowych, uzyskiwane kolejne, wyższe, certyfikacje u kluczowych partnerów napawają optymizmem.

Udostępnij
- REKLAMA -