Ad image

Łatwiejszy dostęp do szybkiej pożyczki dzięki PayU

Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit

W ramach umowy PayU i Kreditech zaoferują wspólne rozwiązania dotyczące finansowania zakupów w punkcie sprzedaży. W tym celu wykorzystany zostanie szeroki zasięg geograficzny PayU oraz unikalne rozwiązania technologiczne Kreditech. Pozwoli to wprowadzić innowacyjne usługi finansowe na rynkach o niskim poziomie ubankowienia.

110 mln euro od PayU otrzyma grupa technologiczna Kreditech. Firmy nawiązują tym samym strategiczne partnerstwo i rozpoczynają globalną współpracę. Celem jest zwiększenie dostępu do usług kredytowych na rynkach wschodzących z najszybszym wzrostem gospodarczym. Jest to największa inwestycja kapitałowa na niemieckim rynku FinTech, a poprzedził ją zakończony pomyślnie dwunastomiesięczny program pilotażowy przeprowadzony w Polsce.

Kreditech udostępni technologię zatwierdzania wniosków kredytowych wykorzystującą sztuczną inteligencję i tzw. uczenie maszynowe. Umożliwi też korzystanie z technologii zarządzania kredytami, dzięki którym obsługiwać będzie 300 tys. klientów PayU w różnych regionach na świecie.

Informację ogłoszono po pomyślnym zakończeniu programu pilotażowego wdrożonego przez Kreditech i PayU. W jego ramach konsumenci w Polsce uzyskali szerszy dostęp do pożyczek, zatwierdzanych w czasie rzeczywistym przez Internet. Dzięki programowi udzielono pożyczek online o łącznej wartości 10 mln euro.

Dzięki finansowaniu inwestycji rozwojowej w tak dużym wymiarze, PayU nabyła znaczącą część pakietu mniejszościowego akcji spółki Kreditech. Tym samym doołączyła do grona innych czołowych inwestorów z sektora finansowo-technologicznego, takich jak: JC Flowers, Varde, Blumberg Capital, HPE, Peter Thiel, Rakuten oraz IFC Banku Światowego.

Większa zdolność nabywcza klientów sklepów internetowych na rynkach wschodzących

Inwestycja strategiczna jest częścią globalnego planu PayU opierającego się na wykorzystaniu bogatego doświadczenia w rozwijaniu usług płatniczych. Chcą w ten sposób stać się ich wiodącym dostawcą w dynamicznie rozwijających się gospodarkach. PayU ma duże doświadczenie w budowaniu biznesu opartego na usługach płatniczych na rynkach wschodzących, w tym między innymi w Europie Wschodniej, Indiach i Ameryce Łacińskiej.

Współpraca z PayU pozwoli Kreditech w pełni się zrealizować i rozszerzyć działalność na nowe rynki, zgodnie z wizją firmy. Owa wizja zakłada zwiększanie swobody finansowej osób o ograniczonym dostępnie do usług bankowych, przez zastosowanie rozwiązań technologicznych. Zawarta umowa pozwoli sprzedawcom prowadzącym działalność na rynkach wschodzących z najszybszym wzrostem gospodarczym zaoferować konsumentom dostęp do nowych źródeł finansowania zakupów przez Internet – wygodnie, przejrzyście i przy korzystnym oprocentowaniu.

Partnerstwo PayU i Kreditech nie zostało zawarte na wyłączność. Jest pierwszą tego typu współpracą o strategicznym znaczeniu pomiędzy dostawcą usług płatniczych, a firmą specjalizującą się w technologicznie zaawansowanych produktach finansowych dla konsumentów.

Nowe korzyści dla sprzedawców internetowych

Cieszymy się, że budujemy pozycję wiodącego i innowacyjnego gracza na rynku kredytów konsumenckich udzielanych przez Internet w gospodarkach o dynamicznym wzroście. Dzięki tak znacznej inwestycji zacieśniamy współpracę z najlepszym w branży zespołem menedżerów z Kreditech. Pomagamy też przenieść pionierską technologię, opartą na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym na wiele szybko rozwijających się rynków na świecie.W PayU wierzymy, że dzięki rozwiązaniom technologicznym możliwe jest zapewnienie dostępu do kredytowania i innych usług finansowych w społeczeństwach, gdzie są duże braki w tym zakresie. W ciągu ostatnich 12 miesięcy staliśmy się wiodącym inwestorem venture capital w branży FinTech, przeznaczając łącznie na inwestycje na całym świecie 245 mln euro. Inwestycja w Kreditech doskonale wpisuje się w naszą wizję – Laurent le Moal, CEO PayU

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *