Lenovo Data Center Group wprowadza do oferty nowe usługi chmurowe

- Reklama -

Lenovo Data Center Group (DCG) zapowiedziało wprowadzenie nowych i zmodernizowanych rozwiązań infrastruktury hiperkonwergentnej (HCI) oraz usług chmurowych Lenovo Cloud Services, które umożliwią zaspokajanie aktualnych potrzeb biznesowych klientów. Praca zdalna staje się elementem nowej rzeczywistości, dlatego firmy muszą dostosowywać swoje strategie związane z chmurą hybrydową i modernizować infrastrukturę centrów danych. Lenovo reaguje na te potrzeby, oferując niezrównaną, otwartą platformę rozwiązań HCI we współpracy z firmami Nutanix, Microsoft i VMware, a także zwiększa możliwości zarządzania systemami definiowanymi programowo przy użyciu Lenovo XClarity.

Rozwiązania HCI nadają się doskonale do dostarczania infrastruktury desktopów wirtualnych (VDI), która zaspokaja potrzeby osób pracujących zdalnie w różnych branżach, takich jak edukacja czy służba zdrowia. Lenovo koncentruje się na gotowych do wdrażania rozwiązaniach HCI we współpracy z czołowymi w branży dostawcami oprogramowania dla chmury hybrydowej. Umożliwia to klientom wdrażanie pełnego środowiska od brzegu sieci po chmurę oraz zarządzanie nim przy użyciu prostszych aktualizacji, łatwej skalowalności oraz modelu rozliczeń opartego na wykorzystaniu zasobów.

Nowe poziomy wydajności i efektywności komputerów użytkowników końcowych dzięki ThinkAgile HX z procesorami AMD EPYC™ i oprogramowaniu Nutanix™:

Lenovo we współpracy z firmami Nutanix i AMD zapowiada nowe rozwiązania HCI Lenovo ThinkAgile HX z procesorami AMD EPYC, dzięki którym obciążenia desktopów wirtualnych mogą działać z zachowaniem konsekwentnej wydajności (w urządzeniu o takim samym formacie 1U), przy użyciu mniejszej o nawet 50% liczby serwerów. Mniejszy łączny koszt posiadania — dwugniazdowy węzeł Lenovo ThinkAgile HX AMD oferuje szeroki zakres liczby rdzeni procesora (2,3x więcej) odpowiednio do potrzeb aplikacji, po dwie karty graficzne na każdą jednostkę, a także o 45% większą przepustowość pamięci operacyjnej, co zapewnia znakomitą wydajność na potrzeby wirtualizacji i konsolidacji VDI.

Zainstalowane fabrycznie oprogramowanie Nutanix zwiększa elastyczność klientów, którzy kontynuują migracje do chmury. Upraszcza ono zadania operacyjne, zwiększa gęstość obciążeń, wzmacnia zabezpieczenia danych oraz płynnie spaja różne chmury, oferując prawdziwie hybrydową architekturę.

Dostępność rozwiązania jest planowana na koniec listopada w formie urządzenia lub certyfikowanego węzła.

Lenovo XClarity to konsola do zarządzania rozwiązaniami Lenovo ThinkAgile HCI, która oferuje funkcje automatycznego wykrywania i zarządzania zasobami oraz aktualizacje firmware całego sprzętu oparte na politykach i niezależne od oprogramowania. Stanowi także interfejs do integracji narzędzi do zarządzania czołowych niezależnych dostawców oprogramowania, w tym vLCM.

Rozwiązanie Lenovo ThinkAgile VX 4S oferuje dwukrotnie więcej pamięci na bazę danych SAP HANA oraz interfejs NVMe do bezpośredniego łączenia pamięci w celu skrócenia czasów reakcji, przyspieszenia uzyskiwania analiz biznesowych oraz zmniejszenia łącznych kosztów posiadania.

Rozwiązanie to będzie dostępne jeszcze w tym miesiącu.

Strategia związana z nową rzeczywistością inteligentnych technologii koncentruje się na modernizacji centrów danych oraz przełamywaniu dotychczasowych barier cyfrowych” — powiedział Kamran Amini, wiceprezes i dyrektor generalny ds. serwerów, pamięci masowej i infrastruktury zdefiniowanej programowo w Lenovo Data Center Group. „Nasza szeroka oferta obejmuje elastyczne i prekonfigurowane rozwiązania od brzegu sieci po chmurę hybrydową we współpracy z czołowymi dostawcami HCI, dzięki czemu klienci mogą korzystać z zalety chmury, takich jak elastyczność, skalowalność i efektywność kosztową. W przejściu na te rozwiązania pomogą klientom nasze warsztaty projektowania prowadzone przez wyspecjalizowanych inżynierów. Udział w nich można wziąć bez żadnych zobowiązań”. 

Więcej informacji o podejściu Lenovo do modernizacji centrów danych można uzyskać na stronie https://www.lenovo.com/us/en/data-center/

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -