edukacja

W sobotę w szkołach w pięciu województwach rozpoczynają się ferie zimowe

W pięciu województwach w sobotę zaczynają się ferie zimowe. W pozostałych rozpoczną się one za tydzień, dwa tygodnie lub za cztery. Dwutygodniowa przerwa w zajęciach, zależnie od województwa, nastąpi między 15 stycznia a 27 lutego.

Sejm uchwalił nowelizację ustawy Prawo oświatowe wzmacniającą rolę kuratora oświaty

Rola kuratorów oświaty zostanie wzmocniona, zmienione zostaną zasady funkcjonowania organizacji pozarządowych w szkołach i placówkach oświatowych - zdecydował w czwartek Sejm uchwalając nowelizację ustawy Prawo oświatowe.

Machałek: w ostatnich latach nakłady na cyfryzację szkół wyniosły ok. 8 mld zł

W ostatnich latach nakłady na cyfryzację szkół wyniosły ok. 8 mld zł. Dzięki temu udało się przeprowadzić w czasie pandemii zdalne nauczanie - powiedziała w czwartek sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Marzena Machałek.

CKE: we wrześniu i w grudniu będą próbne egzaminy matury w nowej formule

Pod koniec lutego opublikowane zostaną projekty aneksów do informatorów maturalnych egzaminów w nowej formule, obowiązującej w 2023 r. W marcu będą opublikowane pokazowe arkusze maturalne, a we wrześniu i w grudniu będą egzaminy próbne – poinformowała Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Nowela ustawy oświatowej: Czarnek: daje transparentność; Opozycja: koniec autonomii szkół

Nowela ustawy oświatowej daje transparentność w kwestii tego, co prezentować będą organizacje pozarządowe w szkołach - powiedział w środę w Sejmie szef MEiN Przemysław Czarnek. Według opozycji nowe przepisy spowodują koniec autonomii szkół i wprowadzą ręczne sterowanie.

Wyniki ogólnopolskiego rankingu szkół ponadgimnazjalnych „Perspektywy 2022”

XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie jest najlepszym liceum w kraju, a Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie najlepszym technikum – wynika z ogólnopolskiego rankingu szkół ponadgimnazjalnych "Perspektywy 2022".

Czarnek: do szkół wraca ponad 4,5 mln uczniów; apeluję do rodziców o obserwowanie stanu zdrowia dzieci

To duży sukces, że w okresie pandemii nauka stacjonarna odbywała się bez przerw w 95-98 proc. szkół; dzisiaj ponad 4,5 mln dzieci i młodzieży wraca do szkół, apeluję do rodziców o obserwowanie dzieci, czy nie mają infekcji - mówił w poniedziałek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

W poniedziałek uczniowie wracają do nauki stacjonarnej

W poniedziałek uczniowie wracają do nauki stacjonarnej w szkołach. Ministerstwo Edukacji i Nauki wskazuje, że organizacja pracy w szkołach i w placówkach oświatowych powinna odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Piontkowski o wynagrodzeniu nauczycieli: po korekcie wszystko wróci do normy

Po korekcie wszystko wróci do normy - powiedział w sobotę wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski, odnosząc się do tego, że część nauczycieli otrzymała w styczniu niższe wynagrodzenia. "Nauczyciele będą otrzymywali takie same bądź wyższe wynagrodzenie niż w grudniu ubiegłego roku" - dodał.

Sejmowe komisje wprowadziły poprawki do projektu nowelizacji dotyczącej kuratorów oświaty

Sejmowe komisje, które procedowały nad projektem nowelizacji ustawy Prawo oświatowe, zmierzającej do wzmocnienia roli kuratorów oświaty, wprowadziły do niego kilka poprawek, m.in. dotyczących organizacji harcerskich i komisji konkursowych. Przyjęte poprawki zgłosili posłowie PiS.
Strona głównaTagiEdukacja

Dołącz do nas