Dlaczego jest coraz trudniej o korepetycje z angielskiego?

Dlaczego jest coraz trudniej o korepetycje z angielskiego?

W ostatnim czasie co rusz w słyszy się o problemie dostępności korepetycji z angielskiego. Jeżeli ktoś trzyma się jednego nauczyciela przez lata i z automatu jest wpisywany w harmonogram na kolejny rok, to ma szczęście. Problemy zaczynają się, kiedy ktoś chce zapisać dziecko w środku roku szkolnego. Szybko okazuje się, że w okolicy już nikt nie ma miejsca lub ceny wzrosły do poziomu, który przekracza możliwości budżetu domowego. Z taką ścianą musi się zderzyć coraz więcej rodziców, poszukujących zajęć dodatkowych dla swoich pociech.

Dlaczego korepetycje z angielskiego stały się tak trudno dostępne? A może jest inny sposób, który pozwala na znacznie łatwiejsze znalezienie odpowiedniej osoby?

Większe zapotrzebowanie na lekcje dokształcające oraz odchodzenie nauczycieli od zawodu

Z pewnością każdy spotkał się kiedyś ze stwierdzeniem, że język angielskim jest jednym z warunków osiągnięcia sukcesu w dzisiejszym świecie. Owszem można zdobyć wiele bez umiejętności porozumiewania się z ludźmi zza granicy, ale ta umiejętność znacząco zwiększa możliwości. Grupa społeczna, która najlepiej zna język angielski, to oczywiście potencjalni nauczyciele. Jednak ci coraz częściej wybierają ścieżkę zawodową, która omija szkołę szerokim łukiem. Niskie zarobki oraz bardzo nieprzychylna polityka rządu sprawiają, że nauczyciele odchodzą od zawodu i znajdują zatrudnienie w prywatnych firmach, gdzie niekiedy mogą liczyć na dwukrotnie lub trzykrotnie wyższe zarobki.

Nauczyciele, którzy nie uczą w zawodzie, rzadko kiedy udzielają korepetycji, co sprawia, że w ciągu ostatnich kilku lat osób chętnych do udzielania korepetycji ubyło. To wszystko połączyło się ze stale rosnącym zapotrzebowaniem na dokształcanie się Polaków. Z roku na rok przybywa chętnych do uczenia się i pojawiają się problemy dostępnością nauczycieli. To z kolei powoduje znaczący wzrost cen, które w niektórych rejonach kraju  ciągu kilku lat wzrosły nawet dwukrotnie. Problem staje się coraz bardziej wyraźny – szczególnie dla tych osób, które właśnie w tym czasie chcą rozpocząć naukę. Ci, którzy od lat współpracują z jednym nauczycielem, raczej nie zauważą różnicy.

Nauczanie przez Internet – alternatywa dla korepetycji w standardowej formie

W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszy się nauczanie zdalne. Oczywiście nie chodzi tutaj o lekcje realizowane w taki sam sposób jak w przypadku niedawnego przymusowego zamknięcia szkół, ale o standardowe indywidualne zajęcia ucznia z korepetytorem. Rynek standardowych korepetycji zaczął mieć problemy i znalazł ujście w Internecie. Platforma do nauki języka angielskiego, która zrzesza tysiące lektorów z całego świata, daje bardzo duże możliwości dla każdego zainteresowanego – zarówno jeśli chodzi o nauczycieli, jak i uczniów.

Dlatego jeżeli ktoś ma problem ze znalezieniem odpowiedniego korepetytora lub po prostu chce spróbować nauki przez Internet, która pod wieloma względami jest znacznie łatwiejsza, to powinien sprawdzić właśnie serwis do nauki przez Internet.

Największą zaletą lekcji w sieci, jest właśnie ich dostępność, która bezpośrednio łączy się z kolejnymi atutami. Zainteresowany może przejrzeć profile tysięcy dostępnych nauczycieli i wybrać tych, którzy najbardziej odpowiadają jego potrzebom. Każdy lektor dokładnie opisuje swoje umiejętności, zakres nauczania, dostępność i cenę. Wystarczy umówić się na lekcję próbną, żeby sprawdzić, jak to wygląda w praktyce i jeśli nie ma się żadnych obiekcji, to przechodzi się do stałego nauczania, a nauczyciel wpisuje daną osobę w swój harmonogram.

Dostępnych jest tak dużo lektorów, że z pewnością każdy znajdzie kogoś, kto dopasuje się do jego oczekiwań. Na platformie rejestrują się bardzo doświadczone osoby, które specjalizują się nauczaniu na wszystkich etapach zarówno dzieci, jak i dorosłych, a także młodzi nauczyciele, którzy preferują pracę z dziećmi, ale za mniejsze pieniądze. Ostateczny wybór zawsze należy do klienta, ale ta swoboda sprawia, że każdy znajdzie kogoś odpowiedniego.

Nie można także pomijać niezwykle istotnej kwestii, jaką jest czas. Lekcje zdalne wymagają po prostu dopilnowania, żeby o odpowiedniej porze zasiąść przed komputerem, a nie dojechana do nauczyciela, co często zajmuje więcej czasu niż sama lekcja.

Popularne

Trend 24h

więcej publikacji

od naszych partnerów