Lenovo na MWC 2024 – przezroczysty laptop i sztuczna inteligencja

Na targach Mobile World Congress (MWC) 2024 firma Lenovo zaprezentowała swoje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie sztucznej inteligencji, odsłaniając innowacyjne urządzenia i rozwiązania infrastrukturalne, które mają na celu zrewolucjonizowanie sposobu, w jaki pracujemy i łączymy się z technologią. Z przedstawieniem futurystycznych prototypów, które wyzwalają potencjał AI dla większej personalizacji i wydajności, Lenovo rzuca wyzwanie tradycyjnym koncepcjom komputerów PC i smartfonów, otwierając nowe horyzonty dla użytkowników na całym świecie.

Kuba Kowalczyk
Kuba Kowalczyk - Dziennikarz Brandsit
10 min

Na targach MWC 2024 firma Lenovo zaprezentowała swoje najnowsze portfolio urządzeń zaprojektowanych specjalnie z myślą o sztucznej inteligencji, oprogramowanie i rozwiązania infrastrukturalne, a także przedstawiła dwa urządzenia typu proof-of-concept, które rzucają wyzwanie tradycyjnym formatom komputerów PC i smartfonów. Firma ujawniła również przyszłość hybrydowej sztucznej inteligencji napędzającej wiele różnych urządzeń, oprogramowanie i usług w celu większej personalizacji, współpracy i wydajności.

„Obecne na MWC portfolio urządzeń, infrastruktury, rozwiązań i usług Lenovo z obsługą AI, gotowych na AI i zoptymalizowanych pod kątem AI zapewnia szersze spojrzenie na naszą wizję „AI dla wszystkich””powiedział prezes i dyrektor generalny Lenovo, Yuanqing Yang.„Technologia AI wdrażana przez Lenovo przynosi korzyści organizacjom każdej wielkości, napędzając inteligentną transformację we wszystkich branżach, jednocześnie wzmacniając nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój”.

Redefiniowanie granic poprzez futurystyczny prototyp

To przełomowa koncepcja Lenovo – laptop Lenovo ThinkBook Transparent Display Laptop Concept, który rewolucjonizuje interakcję i tworzenie dzięki niezwykłemu przezroczystemu wyświetlaczowi Micro-LED o przekątnej 17,3 cala. Dzięki ekranowi bez obramowania, przezroczystej klawiaturze i ułudzie unoszenia się konstrukcji podstawy, z łatwością emanuje poczuciem zaawansowanej technologicznie prostoty, przeskakując na zupełnie nowy poziom wrażeń użytkownika.

Wyjątkowość tego laptopa polega na inteligentnej integracji tego, co wirtualne i rzeczywiste. Dzięki mocy Artificial Intelligence Generated Content (AIGC), przezroczysty ekran otwiera nowe możliwości współpracy i wydajności w pracy, umożliwiając interakcję z obiektami fizycznymi i nakładanie informacji cyfrowych w celu tworzenia unikatowych treści generowanych przez użytkownika. Przezroczystość pozwala na naturalną integrację z otoczeniem. Użytkownicy mogą płynnie przełączać się między klawiaturą a tablicą do rysowania za pomocą rysika, odblokowując nowe poziomy twórczej wydajności. Sztuczna inteligencja w połączeniu z przezroczystymi wyświetlaczami otworzy nowe sposoby interakcji z danymi i aplikacjami, oferując możliwości opracowania nowych funkcji i formatów. Ta koncepcja zapewnia futurystyczne spojrzenie na komputery PC ze sztuczną inteligencją, łącząc środowiska cyfrowe i fizyczne, które mogą poprawić wrażenia użytkowników w niewyobrażalny sposób.

- Advertisement -

Wykorzystując dynamikę Tech World 2023, Lenovo i Motorola pokazały także koncepcję adaptacyjnego wyświetlacza smartfona, który można zginać i kształtować do różnych form w zależności od potrzeb użytkowników, i który został zbudowany na bazie wyświetlacza i mechanicznych innowacji znanych ze składanych i zwijanych urządzeń Lenovo. Lenovo i Motorola podkreślają nowe koncepcje generatywnej sztucznej inteligencji, które poprawią personalizację urządzeń, aby zapewnić użytkownikom jedyne w swoim rodzaju wrażenia.

Nowa generacja komputerów AI dla biznesu

Najnowsza generacja laptopów biznesowych od Lenovo – ThinkPad T14i 5. generacji, ThinkPad T14s 5. generacji, ThinkPad T16 3. generacji, ThinkPad X12 Detachable 2. generacji i ThinkBook 14 2-in-1 4. generacji wyposażone w najnowsze procesory Intel Core Ultra z technologią Intel vPro® (w wybranych modelach) i systemem Windows 11, oferują optymalny ekosystem rozwiązań sprzętowych i programowych AI, aby zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa, energooszczędności i wciągających wrażeń. Dzięki stale rosnącemu wyborowi aplikacji, które korzystają z dedykowanej obsługi akceleracji AI, użytkownicy mogą cieszyć się nowymi i ulepszonymi funkcjami w szerokim zakresie użyteczności i produktywności.

Rewolucja AI PC już nadeszła, a Lenovo jest zaangażowane w przekształcanie swoich komputerów i inteligentnych urządzeń w celu dostarczania spersonalizowanych rozwiązań AI. Nowe laptopy Lenovo są jednymi z pierwszych, które ją napędzają. Oferują one użytkownikom najbardziej wszechstronne spersonalizowane doświadczenia PC, pomagając usprawnić pracę i zwiększyć produktywność. Niezależnie od tego, czy chodzi o współpracę ze współpracownikami, spotkania z klientami, czy analizowanie danych i tworzenie treści, nowe laptopy ThinkPad i ThinkBook mogą przyspieszyć przepływ pracy dzięki obsługiwanym narzędziom programowym z obsługą sztucznej inteligencji, których użytkownicy potrzebują, aby zachęcić do maksymalnej kreatywności i wydajności.

Smart Connect – maksymalne uproszczenie dzięki ujednoliconemu ekosystemowi

Lenovo i Motorola wspólnie wprowadziły Smart Connect, rozwiązanie programowe, które ujednolica cyfrowe ekosystemy w celu stworzenia płynnego doświadczenia z wieloma urządzeniami. Smart Connect odblokowuje synergię między urządzeniami, aby zmaksymalizować produktywność, udostępniając możliwości urządzeń i zarządzanie danymi oraz udowadniając, że suma jest większa niż jej części. Dzięki Smart Connect użytkownicy mogą przełączać zadania między komputerem, telefonem i tabletem, zachowując nieprzerwany przepływ pracy, cieszyć się bezproblemowym i bezpiecznym udostępnianiem plików, uzyskiwać dostęp do aplikacji mobilnych na komputerze, a nawet z łatwością zarządzać powiadomieniami z telefonu.

Niezależnie od tego, czy pracujesz, tworzysz i grasz na komputerze, komunikujesz się i korzystasz z treści na smartfonie, czy też zabierasz wszystko w podróż za pomocą tabletu, przełączanie się z urządzenia na urządzenie i udostępnianie treści w różnych ekosystemach jest teraz możliwe za pomocą jednego gestu. Dzięki Smart Connect użytkownicy mogą oglądać film na tablecie i przenieść go na komputer w celu wznowienia, słuchać podcastu na smartfonie i dokończyć go na laptopie w domu, pracować nad dokumentem na laptopie i edytować go na smartfonie, a nawet rozpocząć prezentację na komputerze stacjonarnym i uczynić ją bardziej przenośną, przenosząc ją na tablet. Użytkownicy mogą również z łatwością powiększyć wszystko co wyświetlają na swoich telefonach, na większy ekran. Na przykład łatwo przenosić gry, filmy, programy i aplikacje z telefonu na telewizor, aby uzyskać więcej miejsca do pracy i zabawy.

Wprowadzanie aplikacji AI do rozwiązań Edge na dużą skalę

Firma ogłosiła kolejną generację zintegrowanych rozwiązań Edge AI dla Telco, które pomagają przedsiębiorstwom wykorzystać ogromne ilości danych na odległych krawędziach dla nowych aplikacji AI na dużą skalę, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii. Innowacje te są częścią kompleksowego portfolio hybrydowych rozwiązań AI Lenovo typu pocket-to-cloud, zaprojektowanych w celu uproszczenia drogi do inteligentnej transformacji dla wszystkich branż. Przyciąga to nowych klientów do współpracy z liderami branży, takimi jak Telefonica, którzy uwalniają moc sztucznej inteligencji wszędzie tam, gdzie tworzone są dane, dostarczając je przez odległą infrastrukturę krawędziową do firm w czasie rzeczywistym.

Ponieważ branża telekomunikacyjna kontynuuje swoją dynamiczną ewolucję, aby umożliwić wprowadzenie 5G i przyszłość opartą na sztucznej inteligencji, innowacje w sieciach IT, infrastrukturze chmurowej i przetwarzaniu brzegowym mają kluczowe znaczenie dla połączenia dzisiejszej gospodarki cyfrowej. Edge computing pozwala firmom analizować dane w czasie rzeczywistym, umożliwiając szybszy wgląd w działania w celu zwiększenia wydajności operacji i usług.

Aby wesprzeć ogromną ilość obliczeń przenoszonych na brzeg sieci, na targach MWC w Barcelonie, wraz z ekosystemem partnerów Lenovo, prezentowana jest potężna gama nowych zintegrowanych rozwiązań brzegowych wspartych sztuczną inteligencją, która powstała w Lenovo z myślą o Telco.

Zaangażowanie w zrównoważony rozwój: Umożliwienie klientom skupienia się na redukcji odpadów i możliwości naprawy sprzętu IT

Lenovo wprowadza nowe rozwiązania, które pomogą klientom wydłużyć cykl życia ich urządzeń dzięki bardziej zrównoważonym i opłacalnym opcjom IT. Dzięki Lenovo Certified Refurbished organizacje mogą wdrażać odnowione komputery PC, które zaspokajają różne potrzeby sprzętowe, jednocześnie utrzymując mniejszy ślad węglowy IT. Tylko Lenovo i akredytowani partnerzy będą oferować certyfikat Lenovo, gwarantujący wiodącą w branży jakość urządzeń, na których firmy mogą polegać.

Odnawianie, ponowne użycie i recykling to kluczowe pojęcia w gospodarce o obiegu zamkniętym, systemie zasobów i konsumpcji, który pomaga ograniczać ilość odpadów. Lenovo jest zaangażowane we wdrażanie praktyk obiegu zamkniętego na każdym etapie cyklu życia urządzeń, a jako wiodący globalny producent komputerów PC ma wyjątkowe kwalifikacje, aby pomagać klientom w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju i czerpaniu korzyści z obiegu zamkniętego. Poprzez społeczność Lenovo 360 Circle, partnerzy dystrybucyjni są również dostosowani do wspólnych działań mających na celu osiągnięcie wyników w zakresie obiegu zamkniętego dla klientów i budowanie bardziej zrównoważonej przyszłości. Dzięki Lenovo TruScale klienci mogą wdrażać usługi na zasadzie subskrypcji pay-as-you-go, wykorzystując tylko to, czego potrzebują i ograniczając ilość odpadów. Dowiedz się więcej o rozwiązaniach Lenovo w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Lenovo rozszerza również współpracę z iFixit, dając działom IT możliwość szybkiego naprawiania urządzeń – minimalizując przestoje i wydłużając żywotność sprzętu. ThinkPad T14 5. generacji i T16 3. generacji, dzięki sugestiom zespołu iFixit Solutions, zostały zaprojektowane tak, aby były bardziej przyjazne w naprawie, nie tylko rozszerzając części wymienialne przez klienta (CRU) o baterię z bezkablowym złączem i w pełni gniazdową konstrukcją DIMM, a także wymianę dysków SSD i WWAN, ale także dodając wizualne wskaźniki ułatwiające naprawy. Przy wsparciu zespołu iFixit, Lenovo stworzyło nowe poradniki napraw, w tym materiały wideo dla wszystkich części CRU, a także ułatwiło ich zamawianie. Wydłuża to cykl życia produktu, zmniejsza ilość odpadów elektronicznych i zapewnia oszczędności dla firm i osób prywatnych. W wyniku tych ulepszeń ThinkPad T14 5. generacji i T16 3. generacji uzyskały tymczasową ocenę naprawialności iFixit na poziomie 9,3 na 10.

Udostępnij
- REKLAMA -