Mamy nowego ministra cyfryzacji. Kim jest Krzysztof Gawkowski?

W obliczu gwałtownych zmian na arenie politycznej Polski, nominacja Krzysztofa Gawkowskiego na stanowisko ministra cyfryzacji w nowym rządzie premiera Donalda Tuska zapowiada nową erę w rozwoju technologicznym kraju.

Klaudia Ciesielska
Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit 1 min
1 min

13 grudnia Krzysztof Gawkowski został nowym ministrem cyfryzacji, łącząc tę funkcję z rolą wicepremiera. Jest wiceprzewodniczącym partii Nowa Lewica. W 2019 roku, będąc mieszkańcem Wołomina, uzyskał mandat poselski w Bydgoszczy, reprezentując wówczas ugrupowanie Wiosna Roberta Biedronia.

Gawkowski ma wykształcenie humanistyczne i pracuje jako nauczyciel akademicki, zajmując stanowisko adiunkta w Katedrze Bezpieczeństwa Wewnętrznego na Uczelni Handlowo-Technicznej im. H. Chodkowskiej w Warszawie. Ukończył Wyższą Szkołę Komunikowania i Mediów Społecznych, a także studia doktoranckie na Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieyszotra w Pułtusku, gdzie obronił pracę doktorską na temat prawa wyborczego do samorządu terytorialnego. Posiada również tytuł MBA.

W latach 2002-2010 był radnym Rady Miejskiej w Wołominie, a od 2010 do 2014 pełnił funkcję radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Jest autorem książki „Cyberkolonializm” (Helion, 2018) oraz powieści kryminalnych.

Udostępnij