Ad image

Mariusz Olszewski dołącza do zespołu Tech Data

Natalia Zębacka - Redaktor Brandsit

Tech Data, należąca do TD SYNNEX, poinformowała o powierzeniu stanowiska Business Development Managera – Data & IoT Mariuszowi Olszewskiemu, posiadającemu ponad 20-letnie doświadczenie w realizacji usług z obszaru zarządzania danymi, analizy danych i automatyzacji procesów biznesowych wyniesione z pracy przede wszystkim po stronie Partnerów Biznesowych wdrażających zaawansowane rozwiązania. Swoją wiedzę merytoryczną oraz doskonałą znajomość rynku Mariusz Olszewski ma zamiar wykorzystać do identyfikacji prospektów sprzedażowych wspólnie z Partnerami Biznesowymi, kwalifikacji Partnerów Biznesowych do programu Next Gen. oraz pomocy Partnerom Biznesowym w edukacji i certyfikacji w zakresie CP4D i CP4I, a w kolejnym kroku prawdopodobnie CP4A.

Mariusz Olszewski swoją przygodę z IT rozpoczął w 1997 roku od pracy konsultanta ds. hurtowni danych w Sybase Polska. W latach 2004 – 2018 jako wspólnik i członek zarządu Ascen poza obowiązkami zarządczymi nadzorował wdrożenia hurtowni danych oraz projekty z zakresu data management realizowane dla dużych organizacji takich jak m.in. NFZ, Warta, Raiffeisen Bank Polska czy Bank Pocztowy. Lata 2018-2019 to czas kierowania zespołem technicznym w Integral Solutions i wdrożenia narzędzi Informatica wspomagających zarządzanie danymi w instytucjach takich jak BNP Paribas Bank Polska czy Konica Minolta Business Solutions Polska. Od grudnia 2019 do września 2021 r. Mariusz Olszewski był dyrektorem działu Analytics and Automation w Clarite, gdzie odpowiadał za przygotowanie i realizację projektów związanych z zaawansowaną analizą danych i automatyzacją procesów biznesowych ze szczególnym uwzględnieniem procesów HR.

Na nowym stanowisku Mariusz Olszewski stawia sobie za cel aktywną, szeroko zakrojoną współpracę z Partnerami Biznesowymi Tech Data w zakresie identyfikowania prospektów sprzedażowych, edukacji oraz promocji produktów i rozwiązań z obszaru Data & IoT, z naciskiem na IBM Cloud Pak for Data i Cloud Pak for Integration.

Mariusz Olszewski raportuje do Rafała Kupisa, Business Development Managera – CEE Data & IoT.

Mariusz Ziółkowski, Country General Manager, Tech Data, Polska, a TD SYNNEX company, komentuje: „Mariusz Olszewski to chodząca kopalnia wiedzy i doświadczenia w obszarze zarządzania i analizy danych. Dołącza do zespołu, w którym wiedzę merytoryczną uważa się za niezwykle istotny czynnik sukcesu biznesowego. Z wielką przyjemnością witam go w naszej organizacji i jestem pewien, że doskonale odnajdzie się w nowej roli. Życzę mu wielu sukcesów”.

Mariusz Olszewski jest absolwentem Politechniki Warszawskiej. Prywatnie kocha grę w tenisa. Określa się jako entuzjasta i kolekcjoner starej motoryzacji.