Masowe zwolnienia w Dellu. Pracę straci kilka tysięcy osób

Klaudia Ciesielska
Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit
1 min

Po słabych wynikach sprzedaży PC w ostatnich miesiącach, producenci sprzętu wdrażają drastyczne metody ograniczenia kosztów. Jak informuje Bloomberg, Dell zapowiedział masowe zwolnienia. W firmie w najbliższym czasie zostanie zwolnionych ponad 6500 pracowników.

Według dyrektora operacyjnego Della, Jeffa Clarke’a, redukcja etatów wiąże się ze spadkiem popytu na komputery PC. Według danych IDC, Dell w Q4 sprzedał o 37% mniej komputerów osobistych niż w tym samym okresie 2021 roku. Po okresie ogromnego wzrostu sprzedaży PC w pierwszym roku pandemii, obecnie popyt zalicza największy spadek od lat ’90. według danych Gartnera. Do spadku poziomu sprzedaży przyczynia się także niepewność gospodarcza i związane z nią ograniczenie inwestycji przez sektor przedsiębiorstw.

W związku z redukcją 6650 etatów Dell cofnie się w zakresie liczby pracowników o 6 lat. Szacuje się, że redukcja będzie stanowić 5% ogólnego zatrudnienia firmy.

Dell to koleje wielka firma technologiczna, która planuje masowe zwolnienia w najbliższym czasie. Wcześniej mówiono o zwolnieniach m.in. w Microsoft, Salesforce, IBM, Google.

- Advertisement -

Jeśli chodzi o polską branżę IT – z pewnością redukcja etatów nie dotknie naszego rynku w takim stopniu jak za oceanem, ale według analiz należy spodziewać się, że w pewnym stopniu przełoży się to na rodzimą branżę IT.

SOURCES:Bloomberg
Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz

- REKLAMA -