Microsoft i Oracle podjęły współpracę w zakresie usług chmury obliczeniowej

- Reklama -

Firmy Microsoft i Oracle ogłosiły partnerstwo na rzecz współpracy w zakresie świadczenia usług chmury obliczeniowej dla przedsiębiorstw, instytucji finansowych oraz podmiotów publicznych. W efekcie, klienci będą mogli realizować kluczowe zadania biznesowe, w tym przenosić swoje środowiska IT do chmur Microsoft Azure i Oracle Cloud.

Umowa globalna o współpracy obu firm została zawarta w czerwcu 2019 roku, obecne porozumienie dotyczy działań na szczeblu lokalnym i dotyczy podmiotów prowadzących działalność w Polsce.

Przedsiębiorstwa będą mogły bezproblemowo łączyć usługi chmurowe, takie jak analityka i sztuczna inteligencja (AI) dostępne w Oracle Cloud i Azure, z chmurowymi usługami bazodanowymi obu dostawców, w szczególności z Autonomiczną Bazą Danych Oracle.

Wspólnie, Microsoft Azure i Oracle Cloud oferują klientom jeden punkt kompleksowej obsługi dla wszystkich usług i aplikacji w chmurze, których firmy potrzebują do sprawnego prowadzenia swojego biznesu. Przez możliwość uruchamiania części obciążenia w ramach Microsoft Azure, zaś innej jego części w Oracle Cloud, partnerstwo dostarcza możliwość realizowania wysoce zoptymalizowanych, najlepszych z możliwych rozwiązań w chmurze.

Wiele organizacji przechodzi teraz proces cyfrowej transformacji przy wykorzystaniu możliwości chmury. Ich środowiska IT stanowią złożony ekosystem technologii, aplikacji i danych. Często zdarza się, że w korporacyjnych systemach działają zarówno rozwiązania Oracle, jak i technologia Microsoft. By zapewnić ich współpracę w procesie przejścia do chmury obliczeniowej, Oracle i Microsoft podjęły decyzję o zapewnieniu płynnej współpracy obu środowisk chmurowych. Dzięki temu klienci zyskają wygodę ich obsługi, ograniczą koszty integracji i wyeliminują zakłócenia podczas migracji do chmury.

Dzięki partnerstwu klienci zyskają bezpośrednią, szybką i wysoce niezawodną łączność sieciową między dwiema chmurami obliczeniowymi. Uzyskają oni również najwyższy standard obsługi klienta i wsparcie, którego oczekują przedsiębiorstwa – zwłaszcza w obecnych niepewnych czasach. Dodatkowo, dzięki Partnerom Microsoft oraz Oracle, którzy wdrażają rozwiązania oparte o Azure i Oracle Cloud, przedsiębiorstwa mają pewność, że proces przejścia do chmury przebiegnie bez zakłóceń.

Oprócz zapewnienia środowiska spójnej pracy dla klientów korzystających z oprogramowania Oracle w chmurze Oracle Cloud i rozwiązań Microsoft w chmurze Azure, partnerstwo zapewnia realizację nowych, innowacyjnych scenariuszy. Może to być m.in. sprawne uruchomienie aplikacji opartych na technologii Oracle w chmurze Azure w połączeniu z Autonomiczną Bazą Danych Oracle działającej na infrastrukturze Exadata w chmurze Oracle Cloud, jak i uruchamianie aplikacji opartych na technologii Microsoft w Oracle Cloud w połączeniu z bazami MS SQL w Azure.

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -