Wideorejestrator Navitel MSR500 – czy warto?

Udostępnij

Navitel MSR500 to budżetowy rejestrator obrazu cechujący się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. Miałem możliwość testować to urządzenie przez dwa tygodnie i miło mnie zaskoczyło.

Pierwsze wrażenie po wyjęciu z opakowania jest bardzo pozytywne – duży, szklany obiektyw, ekran TN o przekątnej 2,7″, elementy konstrukcji spasowane bardzo porządnie i obudowa pokryta elastyczną warstwą. W opakowaniu znajdują się dwa mocowania – na przyssawkę oraz taśmę dwustronną, szmatka do czyszczenia, kabel USB – miniUSB, ładowarka samochodową oraz 12-miesięczna licencja na nawigację Navitel.

Navitel MSR500

Navitel MSR500 niewątpliwie należy do rejestratorów dyskretnych, które nie zajmują wiele miejsca i nie rzucają się w oczy. Urządzenie wyposażone jest w większość kluczowych funkcji takich jak możliwość zrobienia zdjęcia, tryb parkingowy wykorzystujący sensor ruchu (G-Sensor) i rejestrację w Full HD przy 30 klatkach na sekundę.

Dość duże obawy miałem odnośnie mocowania, które nie wygląda imponująco – myślałem, że będzie przenosiło drgania pojazdu, jednak w niewielu sytuacjach miało to miejsce. Przyssawkę zamocowałem raz i mogłem o niej zapomnieć, bo nie sprawiała problemów.

Rozmiar wyświetlacza jest wystarczający i pokazuje obraz z rozdzielczością 960×240 pikseli. Kolejnym elementem jaki miło mnie zaskoczył był brak opóźnienia podglądu do rzeczywistych sytuacji na drodze.

MSR500 holder back

Jakość obrazu w MSR500

Kamera zbudowana jest z czterech szklanych soczewek i rejestruje obraz o kącie 120 stopni z dobrym odwzorowaniem barw. W ciągu dnia nie ma problemów z artefaktami – spokojnie można odczytać tablice rejestracyjne z dystansu siedemnastu metrów. Urządzenie gorzej sobie radzi podczas nocnej jazdy – tablice rejestracyjne można odczytać do dystansu dwóch metrów i to w oświetlonych miejscach. Warto jednak pamiętać, że to sprzęt budżetowy.

Navitel MSR500

Zobacz

Kowalczyk: nie powtórzy się w tym roku problem suszy jak w 2018 i 2019 roku

Nie powtórzy się w tym roku w Polsce problem suszy jak w 2018 i 2019 roku - powiedział w sobotę PAP wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. Wskazał, że z optymizmem patrzy na tegoroczne plony.

Cena gazu ziemnego w poniedziałek po południu spada poniżej 130 dol.

W poniedziałek po południu w holenderskim hubie TTF gaz ziemny z dostawą w lipcu staniał o blisko 1 proc. i kosztuje poniżej 130 dol. za MWh.

Eksperci: najczęstsza arytmia serca u dzieci odczuwana jest jako kołatanie serca

Najczęstszą arytmią serca u dzieci są tzw. napadowe częstoskurcze nadkomorowe, odczuwane jako kołatanie serca – tłumaczą eksperci z okazji nowej odsłony kampanii edukacyjnej „Akcja Ablacja – Dzieci”. Zapewniają, że zaburzenia te można skutecznie leczyć.

Ignacy Góra prezesem UTK na drugą kadencję

Ignacy Góra będzie pełnił funkcję prezesa UTK przez drugą kadencję - przekazał Urząd Transportu Kolejowego. Jak poinformował Urząd, w piątek premier Mateusz Morawiecki powołał Górę na kolejną 5-letnią kadencję.

PAŻP: porozumienie ze związkowcami m.in. wdraża mechanizmy inflacyjne przy ustalaniu wynagrodzeń

Porozumienie PAŻP ze związkowcami m.in. wdraża mechanizmy inflacyjne przy ustalaniu wynagrodzeń. Ograniczono też pojedyncze dyżury kontrolerów do absolutnego minimum - poinformowała PAP w środę Polska Agencja Żeglugi Powietrznej.

Liczba cyberataków na polskie szpitale wzrosła prawie o połowę

Hakerzy coraz częściej atakują sektor ochrony zdrowia – szpitale,...
- Reklama -