in ,

Wideorejestrator Navitel MSR500 – czy warto?

Navitel MSR500 to budżetowy rejestrator obrazu cechujący się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. Miałem możliwość testować to urządzenie przez dwa tygodnie i miło mnie zaskoczyło.

Pierwsze wrażenie po wyjęciu z opakowania jest bardzo pozytywne – duży, szklany obiektyw, ekran TN o przekątnej 2,7″, elementy konstrukcji spasowane bardzo porządnie i obudowa pokryta elastyczną warstwą. W opakowaniu znajdują się dwa mocowania – na przyssawkę oraz taśmę dwustronną, szmatka do czyszczenia, kabel USB – miniUSB, ładowarka samochodową oraz 12-miesięczna licencja na nawigację Navitel.

Navitel MSR500

Navitel MSR500 niewątpliwie należy do rejestratorów dyskretnych, które nie zajmują wiele miejsca i nie rzucają się w oczy. Urządzenie wyposażone jest w większość kluczowych funkcji takich jak możliwość zrobienia zdjęcia, tryb parkingowy wykorzystujący sensor ruchu (G-Sensor) i rejestrację w Full HD przy 30 klatkach na sekundę.

Dość duże obawy miałem odnośnie mocowania, które nie wygląda imponująco – myślałem, że będzie przenosiło drgania pojazdu, jednak w niewielu sytuacjach miało to miejsce. Przyssawkę zamocowałem raz i mogłem o niej zapomnieć, bo nie sprawiała problemów.

Rozmiar wyświetlacza jest wystarczający i pokazuje obraz z rozdzielczością 960×240 pikseli. Kolejnym elementem jaki miło mnie zaskoczył był brak opóźnienia podglądu do rzeczywistych sytuacji na drodze.

Jakość obrazu w MSR500

Kamera zbudowana jest z czterech szklanych soczewek i rejestruje obraz o kącie 120 stopni z dobrym odwzorowaniem barw. W ciągu dnia nie ma problemów z artefaktami – spokojnie można odczytać tablice rejestracyjne z dystansu siedemnastu metrów. Urządzenie gorzej sobie radzi podczas nocnej jazdy – tablice rejestracyjne można odczytać do dystansu dwóch metrów i to w oświetlonych miejscach. Warto jednak pamiętać, że to sprzęt budżetowy.

Navitel MSR500

Dystrybucja

Urządzenie niewątpliwie warto mieć w swojej ofercie. Adresatami sprzętu są raczej osoby, które szukają prostego sprzętu spełniającego swoją funkcję. Produkt robi dobre wrażenie, a opakowanie sygnowane rekomendacją Ceneno pasuje raczej do produktów z wyższej półki. Dodatkowym atutem jest licencja na nawigację do smartfona i tabletu na okres 12 miesięcy obsługująca 45 krajów Europy.

Komentarze

Odpowiedz
  1. Mam pytanie odnośnie nagrywania. Czy nagrywanie się zapętla? Jak zabraknie miejsca na karcie to urządzenie automatycznie będzie nadpisywać? Jeśli nie to jaki jest czas nagrywania w przybliżeniu na kartę 8GB?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chcesz wiedzieć więcej?
Zapisz się na nasz newsletter!
SUBSKRYBUJ

Rozwiązanie Bakotech dla MŚP

firma

Indata IoT Labs – nowozawiązana spółka związana z Indata