NBC Olympics wykorzysta sprzęt Sony podczas Igrzysk w Tokio

Udostępnij

Firma NBC Olympics, będąca oddziałem NBC Sports Group, wybrała Sony Electronics na dostawcę sprzętu do produkcji i transmisji programów z XXXII Igrzysk Olimpijskich w Tokio, które odbędą się w od 23 lipca do 8 sierpnia. Informację tę przekazali David Mazza, CTO i SVP, NBC Sports Group & Olympics, oraz John Studdert, wiceprezes w dziale Media Solutions firmy Sony Electronics.

Ekipy NBC Olympics będą używać blisko 100 kamer Sony do filmowania wydarzeń sportowych, wywiadów z zawodnikami, konferencji prasowych i innych materiałów, zarówno w studiu, jak i poza nim. Wybrane kamery Sony, w tym HDC-3500, będą używane do transmisji przez łącza IP, a pozostałe zostaną podłączone do infrastruktury SDI. W zestawie sprzętu Sony znajdą się także kamery HDC-5500 i 4K/HDR HDC-3500, kamery o wysokim klatkażu do powtórek w zwolnionym tempie, a także modele XDCAM®: PXW-Z750, PXW-Z450, PXW-X400 i PXW-Z280.

NBC Olympics będzie także korzystać z kilku modeli mikserów produkcyjnych Sony: flagowego modelu 4K/3G/HD IP-ready XVS-9000 oraz mikserów wideo 4K/3G/HD XVS-8000 i XVS-6000 do produkcji opartych na łączach IP i SDI. Wiele z nich będzie pracować w środowiskach IP, a kilka posłuży do produkcji w standardzie HDR 1080P.

Miksery posłużą do kierowania sygnałów z poszczególnych obiektów sportowych do ośrodka produkcji NBC Olympics w Międzynarodowym Centrum Telewizyjnym NBC Olympics w Tokio oraz do różnych sieci i platform firmy NBCUniversal, oferujących transmisje kablowe w jakości HD. NBC Olympics wykorzysta także setki monitorów profesjonalnych Sony, w tym monitory studyjne 4K do krytycznej oceny obrazu oraz monitory OLED TRIMASTER EL / 4K do podglądu obrazu na planie i w miejscu filmowania.

— Na olimpiadę w Tokio NBC Olympics planuje kilka znaczących ulepszeń, będących elementem przechodzenia na standard UHD i infrastrukturę nowej generacjimówi Mazza.Przekształcamy więc Międzynarodowe Centrum Telewizyjne w pełne rozwiązanie IP, łączymy systemy organizacji pracy 1080P, 4K i HDR, a ponadto zapewniamy sygnały SDR 1080I w naszych głównych programach. Firma Sony odegrała pierwszoplanową rolę podczas modernizacji bazy sprzętowej. Udzielała nam również porad, jak zapewnić maksymalną efektywność procesów przy zachowaniu najwyższej jakości obrazu i niezawodności.

— Zdalnie zarządzana technologia o wysokiej jakości stale zyskuje na znaczeniu i będzie integralną częścią obsługi telewizyjnej Igrzysk Olimpijskich w Tokio, którą zapewni NBC Olympicsmówi Studdert. Ekipa produkcyjna NBC Olympics wykorzysta nasze najnowsze technologie IP, HDR i 4K, by zapewnić olśniewające, dynamiczne i pasjonujące relacje z letniej olimpiady i zyskać dodatkowe możliwości kontaktu z widzami za pośrednictwem wielu platform. 

Dział Professional Services Group firmy Sony przygotowuje szereg zasobów, by świadczyć NBC Olympics całodobowe wsparcie w zakresie sprzętu i procesów produkcji. Zespół Professional Services firmy Sony po raz kolejny został zaproszony do pomocy w integracji Międzynarodowego Centrum Telewizyjnego firmy NBC Sports i jej studiów w Stamford.

Zobacz

ARiMR: blisko 1,6 mld zł przekazano rolnikom w ramach dopłat do nawozów

Ponad 254 tys. rolników otrzymało do wtorku 1,577 mld zł z tytułu pomocy do zakupu nawozów mineralnych - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. ARiMR rozpoczęła wypłatę pieniędzy 11 lipca.

Wykształcenie, praca i towarzystwo chronią przed demencją

Budowanie zasobów poznawczych, na które składają się m.in. wiedza i aktywność społeczna, zmniejsza ryzyko rozwoju demencji – czytamy w piśmie „Neurology”.

Francja: białucha, która utknęła w Sekwanie, zmarła w trakcie transportu

Białucha arktyczna, która od tygodnia była uwięziona w Sekwanie, została poddana eutanazji w środę w trakcie akcji ratunkowej, mającej na celu wypuszczenie zwierzęcia z powrotem do morza - poinformowały władze departamentu Calvados we Francji, które oczekiwały przeniesienia białuchy do śluzy w lokalnym porcie.

Jak obniżyć koszty budowania sieci 5G?

Branża telekomunikacyjna sięga na nowo po pasmo O-Band, bo...

Polenergia i Modus Energy planują współpracę przy budowie i rozwoju morskiej farmy wiatrowej na Litwie

Polenergia i Modus Energy wnioskują do UOKiK o utworzenie wspólnego przedsiębiorcy, którego działalność będzie obejmowała budowę, rozwój i obsługę morskiej farmy wiatrowej na litewskim obszarze morskim - podał Urząd na stronie internetowej.

Francja/ “Le Figaro”: gazowy szantaż Putina ożywił w Niemczech debatę o energii atomowej

Niemcy mobilizują się do życia bez rosyjskiego gazu, a gazowy szantaż Putina ożywia w tym kraju debatę o energii atomowej – pisze w poniedziałek francuski dziennik „Le Figaro”, analizując skutki zmniejszonych dostaw rosyjskiego surowca do Niemiec.
- Reklama -

REKLAMA