in , , ,

Nelro Data powiększa swój kapitał zakładowy

 

Nelro Data S.A. poinformowała dzisiaj o powiększeniu kapitału zakładowego Spółki. Firma ma aspiracje do roli międzynarodowego broadlinera, stąd zmiana w kapitale.

Nelro Data S.A. do tej pory posiała kapitał zakładowy w wysokości 2.000.000,00 zł. Dziś poinformowano o zwiększeniu kapitału zakładowego, w tym zapasowego, o kwotę 4.542.200,00 zł. Obecnie Spółka posiada kapitał zakładowy w wysokości 6.542.200,00 zł,, natomiast kapitał zapasowy wynosi 1.888.373,60 zł.

­­

Jest to naturalny ruch biznesowy z naszej strony, obliczony na osiągnięcie większej stabilności finansowej w tych niełatwych dla branży czasach oraz przygotowanie spółki na wejście w 2018 roku nowych przepisów. Dzięki podniesieniu kapitału zakładowego do kwoty 6.542.200,00 zł, udało się również przekazać dodatkowe środki na kapitał zapasowy w spółce w wysokości 1.888.373,60 zł. Taki podmiot jak Nelro Data SA musi podążać za zmieniającym się prawem i podejmować odpowiednie kroki, tym bardziej, że zgodnie ze strategią dynamicznego rozwoju uchwaloną przez Zarząd firma od nowego roku znacząco zwiększy import towarów i rozbuduje portfolio produktowe – podkreśla Łukasz Pacholski, Wiceprezes Nelro Data SA.

Spółka podaje, że ma apetyt na nowe inwestycje, a konkretniej chodzi o rozszerzenie portfolia produktów o pozycje innowacyjnych producentów sprzętu. Zwiększenie kapitału zakładowego Nelro Data jest dowodem na rosnące zaangażowanie właścicieli.

Kapitał zakładowy spółki akcyjnej można zwiększyć na dwa sposoby: poprzez podniesienie wartości nominalnej dotychczasowych akcji lub poprzez emisję nowych, z czego emisja nowych może się odbywać w drodze subskrypcji prywatnej, zamkniętej lub otwartej. Spółka nie podała dokładnej informacji, co do sposobu zwiększenia kapitału.

Chcesz wiedzieć więcej?
Zapisz się na nasz newsletter!
SUBSKRYBUJ
Lenovo ThinkPad 25

25 urodziny marki ThinkPad

Resellerzy będą mogli korzystać z rozwiązań Veeam w ofercie NetApp