Nowa osoba w zarządzie Nestmedic

- Reklama -

16 sierpnia 2017 r. do zarządu spółki Nestmedic S.A. dołączyła Barbara Załęska, menedżer i finansista. Edukację i doświadczenie zawodowe zdobywała w Kanadzie, Czechach, Singapurze i Francji.

W spółce odpowiedzialna będzie za strategię oraz rozwój biznesu, w tym m.in. za komercjalizację systemu Pregnabit w Polsce oraz za granicą. Będzie również wspierała swoim doświadczeniem pozostałych członków zarządu w pracach nad wewnętrzną organizacją firmy i przygotowaniem jej do wzrostu oraz przeniesienia z sukcesem na główny parkiet warszawskiej giełdy.

Barbara Załęska, nowy członek zespołu Nestmedic, ma wieloletnie doświadczenie zawodowe w pracy na rynkach finansowych oraz w doradztwie strategicznym. Przez pięć lat była analitykiem giełdowym w Wood & Company Financial Services w Polsce oraz Czechach, a kolejne pięć kierowała projektami w warszawskim biurze The Boston Consulting Group. Współpracowała z największymi polskimi firmami w obszarach takich jak strategie wzrostu, wdrożenia nowych produktów, duże transformacje oraz fuzje i przejęcia.

W Nestmedic będzie odpowiedzialna za realizację celów strategicznych spółki, w tym komercjalizację systemu Pregnabit w Polsce oraz poza jej granicami.

Barbara Załęska
Barbara Załęska

Nestmedic jest spółką zorientowaną na ekspansję. By ją odpowiednio przeprowadzić, ważne jest określenie poziomu atrakcyjności rynków, nawiązanie i ułożenie współpracy z dystrybutorami oraz zapewnienie usługi telemonitoringu zagranicznym pacjentkom korzystającym z systemu Pregnabit, zgodnie z lokalnymi przepisami dotyczącymi świadczenia usług medycznych. Dzięki dotychczasowemu doświadczeniu zawodowemu będę mogła zadbać o to, by strategia ekspansji zagranicznej Nestmedic była efektywna i zgodna z ogólną koncepcją rozwoju firmy, oraz sprawnie przeprowadzić jej wdrożenie – mówi Barbara Załęska.

Nestmedic rozpoczął już pierwsze działania zagraniczne, między innymi wraz z Instytutem Fraunhofer przeprowadził analizy rynku niemieckiego. Zgodnie ze swoją strategią spółka skupia się też m.in. na Hiszpanii, Włoszech i Francji.

Od początku istnienia firmy zakładaliśmy rozwój sieci dystrybucyjnej również poza Polską. Nadszedł moment, kiedy dysponujemy zasobami, czasem i determinacją, by taką ekspansję rozpocząć. Barbara Załęska, nasz nowy członek zarządu, dysponuje odpowiednim przygotowaniem i doświadczeniem, które pozwolą nam podjąć skuteczne działania zagraniczne – mówi Patrycja Wizińska-Socha, współtwórczyni i prezes Nestmedic S.A.

Barbara Załęska jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, a także studiów MBA na uczelni INSEAD we Francji oraz w Singapurze. Posiada również certyfikat Chartered Financial Analyst (CFA).

Spółka notowana jest na NewConnect.

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -