Nowe urządzenia od Apple nadciągają

TechnologiaNowe urządzenia od Apple nadciągają

Internet coraz aktywniej zasypywany jest informacjami o nowym urządzeniu(ach) Apple. Jednocześnie plotki głoszą o premierze następcy Iphone SE, ale również od stycznia bieżącego roku mamy okazję czytać o tańszym telefonie z 6,1 calowym ekranem.

Jedna z najnowszych plotek traktuje o Iphone SE 2, który ma zadebiutować już w maju. Wyciekł również krótki film ukazujący urządzenie:

O ile nie możemy być pewni, że wideo jest autentyczne, można zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim możemy zauważyć zarówno złącze słuchawkowe minijack, jak i złącze Lighting. Jak wiadomo, słuchawki od serii 7 nie podłączymy nie posiadając adaptera lub samych słuchawek z autorskim złączem Apple. Dodatkowo tylna obudowa wydaje się być pokryta szkłem, a obiektyw aparatu nie wystaje poza obrys telefonu. Sam przód wydaje się identyczny jak u poprzednika. Nie wiadomo czy przycisk będzie fizyczny czy dotykowy. Jeśli chodzi o cenę ta również nie powinna być określona wyżej niż Iphone SE.

Co do drugiego urządzenia od stycznia tego roku krążą plotki o tańszym odpowiedniku Iphone X z 6,1 calowym ekranem pozbawionym ramek i charakterystycznym wycięciem. Cena ma być bardziej przystępna, ale będziemy musieli się liczyć z pewnymi ograniczeniami. Przecieki mówią o kwestii pozbycia się technologii 3D Touch z powodu przeniesienia modułu dotykowego z wyświetlacza na pokrywające go szkło. Ma się również pojawić dodatkowa warstwa zabezpieczająca. W parze ze zmianami idzie również podwyższona cena gotowego komponentu, która została zrekompensowana poprzez usunięcie 3D Touch.

Czy okaże się to prawdą i Apple pozbędzie się promowanej przez siebie autorskiej technologii – tego dowiemy się wkrótce, jeśli tylko premiera tego urządzenia dojdzie do skutku.

Sztuczna inteligencja podpowiada: