Nowy ekspert w TenderHut

Klaudia Ciesielska
Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit
2 min

Białostocka grupa kapitałowa TenderHut pozyskała nowego eksperta Jerzego Potockiego. Kim jest nowy członek zespołu białostockiego lidera IT i za co będzie odpowiadał na nowym stanowisku?

Człowiek od rozwoju

W TenderHut Jerzy Potocki będzie zajmował stanowisko Head of M&A Strategy.

Do jego zadań będzie należało przede wszystkim budowanie strategii przejęć i akwizycji lokalnych spółek IT, ale liczymy również na jego wsparcie w zakresie poszukiwań inwestorów dla naszej grupy kapitałowej. Jerzy Potocki zna realia zagranicznego biznesu i dzięki  temu będzie w stanie nam doradzić, jak wesprzeć działania sprzedażowe i rozwój produktów, by nasza ekspansja zagraniczna miała szansę na dalszy, dynamiczny rozwój – tłumaczy Robert Strzelecki. 

Biznesowy multiinstrumentalista

Jerzy Potocki w wieku 20 lat już współtworzył pierwszą firmę doradczą – TAKE IT – Doradztwo Personalne, którą szybko doprowadził do pozycji lidera na polskim rynku. Jego studia na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Politechniki Warszawskiej na specjalizacji Informatyka Stosowana były owocne nie tylko w naukę, ale także inne aktywności. Potocki w tym czasie współtworzył BEST – Board of European Students of Technology, czyli studencką inicjatywę umożliwiającą dialog, współpracę i wymianę pomiędzy studentami europejskich uczelni technicznych. Obecnie jest to największa w Europie organizacja skupiająca studentów tej grupy kierunków. Jest także absolwentem programu Master HEC/SGH, który przygotował go do sprawowania funkcji managerskich.

W swojej karierze Potocki angażował się w wiele projektów start-up’owych, jest również co-founderem MIT Enterprise Forum Poland, a wcześniej był także wspólnikiem w EnterNet (prv.pl, site.pl, wapacz.pl). Jednak ostatni czas poświęcał na pracę jako Co-founder i prezes zarządu polskiej części firmy AIMS International, specjalizującej się w rekrutacji na stanowiska kierownicze i specjalistyczne, metodami poszukiwań bezpośrednich. Przez kilka lat był członkiem światowego zarządu AIMS, który ma prawie 100 biur w 50 krajach.

tenderhut jerzy potocki

Ta praca dała mi poczucie, że właściwie osoby na właściwym stanowisku stanowią więcej niż połowę sukcesu każdego przedsiębiorstwa – mówi Potocki.

Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz

- REKLAMA -