Ad image

Nowy manager w zespole Tech Daty

Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit

Tech Data poinformowała o powierzeniu stanowiska IoT & Analytics Business Development Managera Rafałowi Kupisowi, który do zespołu dołączył bogaty w wieloletnie doświadczenie w obszarze przetwarzania danych, z naciskiem na zawansowaną analitykę biznesową.

Obszar ten, coraz częściej uzupełniany przez sztuczną inteligencję i techniki uczenia maszynowego, usilnie wkracza w każdą sferę ludzkiego życia wzbudzając stały wzrost zainteresowania przedsiębiorstw i tym samym partnerów biznesowych. Poprzez wyszukiwanie nowych synergii w ramach stale rozszerzającego się portfolio Tech Data oraz edukację tak wewnątrz, jak i na zewnątrz firmy, Rafał Kupis chce zbudować długoterminowe, obustronnie wartościowe relacje z partnerami biznesowymi.

Rafał Kupis posiada 20-letnie doświadczenie w branży IT, zarówno w sprzedaży jak i w marketingu. Przed przyjściem do Tech Data pracował m.in. w IBM, Oracle i Qlik, gdzie poruszając się w obszarze analityki, zajmował się m.in. narzędziami Hyperion HFM i Essbase, Oracle BI, Cognos, SPSS, a wcześniej Siebel czy Oracle EBS. Swoją karierę rozpoczął w 1998 roku w firmie Hogart, jako Key Account Manager.

Mariusz Ziółkowski, Country General Manager, Tech Data, Polska, komentuje: Obecność Rafała Kupisa w lokalnym zespole Tech Data to dowód na silne inwestycje w obszary IoT i analityki. Cieszę się, że wszyscy możemy korzystać z jego wiedzy. Dla nas to ogromna przyjemność współpracować z tej klasy doświadczonym ekspertem.

Rafał Kupis swoją wiedzę teoretyczną zdobył w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie studiował Metody ilościowe i Systemy informacyjne. Stara się ją jednak stale uzupełniać poprzez praktyczne stosowanie i uporczywe śledzenie bieżących trendów IT.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *