Nowy wymiar bezpieczeństwa i efektywności tworzenia kopii zapasowych w chmurze – współpraca Huawei i Commvault

Bartosz Martyka - Redaktor naczelny Brandsit

Przechowywanie i archiwizacja danych jest obecnie jednym z ważniejszych elementów funkcjonowania przedsiębiorstw. W tym obszarze często pojawiają się problemy, szczególnie dotyczące bezpieczeństwa czy choćby kosztów. Naprzeciw nim wyszedł duet Huawei i Commvault.

Hybrid Cloud Backup Solution to nowe rozwiązanie służące do efektywnego i bezpiecznego tworzenia kopii zapasowych najważniejszych informacji przechowywanych w prywatnych centrach przetwarzania danych stworzone wspólnie przez Huawei i Commvault. Rozwiązanie znacznie zmniejsza koszty tworzenia kopii zapasowych i upraszcza ich przechowywanie, a ponadto udostępnia zasoby pamięci masowej na żądanie, co stanowi duże ułatwienie dla szybko rozwijających się firm. Dzięki Hybrid Cloud Backup Solution klienci, bez konieczności planowania ani serwisowania, mogą korzystać z pamięci masowej oferującej wysoki poziom bezpieczeństwa i dostępu do danych o znaczeniu krytycznym.

Huawei min

Hybrid Cloud Backup Solution umożliwia zdalne przeprowadzanie procedury Disaster Recovery w przeciwieństwie do lokalnych systemów kopii zapasowych. W chmurze publicznej Huawei dostępna jest wygodna w obsłudze pamięć masowa o dużej pojemności, która, przy niewielkich kosztach, zapewnia wyjątkową trwałość danych. Wspólna oferta Commvault i Huawei zapewnia bezpieczeństwo dzięki szyfrowanej transmisji i statycznemu szyfrowaniu danych. Rozwiązanie Hybrid Cloud Backup Solution jest przygotowane do działania w chmurze Open Telekom utworzonej wspólnie przez Huawei i Deutsche Telekom.

Huawei o Hybrid Cloud Backup Solution

Dla każdego przedsiębiorstwa dane są zasobem o znaczeniu krytycznym. Utrzymanie i zwiększenie ich wartości nigdy nie było łatwe. Na początku 2012 roku Huawei i Commvault nawiązały partnerską współpracę, aby wspólnie tworzyć innowacje technologiczne w zakresie ochrony danych. Nasze wspólne rozwiązania, łączące pamięci masowe Huawei z oprogramowaniem Commvault do tworzenia kopii zapasowych, cieszą się dużym powodzeniem na rynku. Aby umożliwić swobodny i bezpieczny przepływ danych między chmurą prywatną i publiczną oraz dostosowanie zakresu usług do bieżących potrzeb rozwijających się przedsiębiorstw, rozszerzyliśmy funkcje tworzenia kopii zapasowych na chmury hybrydowe. Teraz nasze rozwiązanie może być używane w chmurze Open Telekom – stwierdził Meng Guangbin, prezes ds. produktów pamięci masowej w firmie Huawei

Commvault o Hybrid Cloud Backup Solution

W ciągu kilku najbliższych lat środowisko hybrydowe stanie się standardem, w związku z czym możliwość łatwego i prostego przenoszenia obciążeń między chmurami a lokalnymi centrami przetwarzania danych będzie jednym z podstawowych wymagań klientów. Przedsiębiorstwa będą w coraz szerszym zakresie korzystać z sieci hybrydowych łączących wiele chmur. Środowiska takie są złożone, ale przynoszą korzyści biznesowe znacznie większe niż naliczanie opłat w zależności od faktycznego wykorzystania infrastruktury. Wybór właściwego oprogramowania umożliwia tworzenie kopii zapasowych, które w razie potrzeby mogą być odtworzone w chmurze bez przerywania pracy. Takie funkcje umożliwiają znaczne obniżenie kosztów procedury Disaster Recovery, korzystanie ze środowiska programistyczno-testowego w chmurze, a także uproszczenie operacji migracji aplikacji do chmury (lift and shift) i zmniejszenie związanego z nimi ryzyka – powiedział Osgar de Laat, Advanced Solutions Group Commvault EMEA.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *