Ogromny wyciek danych osobowych z Facebooka

Klaudia Ciesielska
Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit
1 min

Z Facebooka wyciekły dane osobowe ponad 533 mln osób, z czego około 2,5 mln to obywatele Polski. Dane trafiły na forum hakerskie, skąd można było je pobrać bezpłatnie.

Hakerzy włamali się do systemów Facebooka za pomocą luki, którą, jak twierdzi serwis Marka Zuckerberga, załatano w 2019 roku. Skradzione zostały imiona, nazwiska, data urodzenia, mail i numer telefonu. Co ciekawe, skradziono także dane samego Zuckerberga i ujawniono jego nr telefonu. Przy okazji okazało się, że założyciel Facebooka korzysta z konkurencyjnego wobec Meseengera komunikatora Signal.

Mimo, że dane użytkowników najpopularniejszego serwisu społecznościowego na świecie wyciekły dość niedawno, to szacuje się, że początek tego incydentu mógł mieć miejsce jeszcze na początku 2020 roku za pomocą wspomnianej już luki. Nie można zatem jednoznacznie stwierdzić, kiedy dokładnie doszło do włamania.

Ujawnione dane użytkowników Facebooka mogą posłużyć do podszywania się pod ofiary wycieku. Jeśli korzystasz z Facebooka, możesz sprawdzić, czy Twoje dane są wśród skradzionych na stronie https://haveibeenpwned.com

- Advertisement -
Udostępnij
- REKLAMA -