OVHcloud wchodzi na rynek Edge Computing. Firma planuje szeroką ekspansję

OVHcloud wkracza w dynamicznie rozwijającą się dziedzinę Edge Computing, dzięki strategicznemu przejęciu gridscale, niemieckiego dostawcy technologii specjalizującego się w infrastrukturze hiperkonwergentnej.

Klaudia Ciesielska
Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit 2 min
2 min

Firma OVHcloud wchodzi na rynek Edge Computing, m.in. za sprawą przejęcia niemieckiego dostawcy technologii gridscale, specjalizującego się w infrastrukturze hiperkonwergentnej.

Podczas dorocznego wydarzenia OVHcloud Summit 2023 firma ogłosiła plan utworzenia w kolejnych miesiącach aż 18 nowych lokalnych stref w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, w USA i w innych krajach. W ciągu następnych trzech lat uruchomionych zostanie łącznie aż 150 nowych stref lokalnych.

Przejęcie gridscale i nowe lokalizacje edge computing

Dzięki technologii gridscale pierwsze dwie strefy lokalne zostaną otwarte w ciągu następnych kilku tygodni w Madrycie i Brukseli, oferując szerokie portfolio usług, w tym obliczenia, przechowywanie plików, przechowywanie danych w blokach oraz usługi sieciowe z publicznymi adresami IP.

Połączenie know-how i produktów obu firm umożliwi szybkie zaoferowanie klientom rozwiązań Edge Computing w pełni zintegrowanych z produktami OVHcloud.

Cieszymy się, że dzięki dynamicznej ekspansji, będziemy mogli zaproponować naszym Partnerom i Klientom możliwość przechowywania i przetwarzania danych w dużo większej ilości lokalizacji na całym świecie. Nowe możliwości odnajdą się szczególnie w zastosowaniach wymagających małych opóźnień, a także narzucających zgodność z lokalnymi wymogami regulacyjnymi w sektorach takich jak opieka zdrowotna, usługi finansowe i rządowe. Nowe lokalizacje, bliżej klientów, umożliwią również rozwój obecnych usług chmurowych klientów on-premise poprzez ich rozbudowę i połączenie z najbliższym stokiem technologicznym rozwiązań OVHcloudpodsumowuje Robert Paszkiewicz, szef regionu CEE w OVHcloud.

Wprowadzenie nowej oferty umożliwią istniejące interfejsy API, zaś w przypadku najbardziej wymagających zastosowań pod względem przechowywania danych lub lokalnego ich przetwarzania klienci, którzy chcą zachować własność swojej infrastruktury, będą mogli korzystać z funkcjonalności natywnych w chmurze oraz z bogatego portfolio OVHcloud obejmującego rozwiązania IaaS i PaaS.

Udostępnij