in ,

Play przejmie Virgin Mobile?

Play zawarł umowy z Virgin Mobile. Zgodnie z nimi, Play przysługują opcje nabycia wszystkich udziałów Virgin Mobile do 2020 roku.

Play, spółka w 100 proc. zależna od Play Communications S.A., może, choć nie musi do 2020 roku przejąć Virgin Mobile Polska sp. z o.o., co nie oznacza, że marka Virgin Mobile przestanie istnieć. “Inwestorzy zobowiązali się spowodować że wszystkie udziały w Virgin Mobile Polska zostaną sprzedane Play w przypadku, gdy Play skorzysta z opcji kupna.” Ponadto w komunikacie zaznaczono warunki przyszłej współpracy firm. “Strony będą kontynuować owocną współpracę rozpoczętą w momencie powstania Virgin Mobile Polska przy założeniu, że minimalny poziom gwarantowanych płatności do Play będzie wyższy o około 25 mln zł, osiągając łącznie około 84 mln zł w latach 2018 – 2021.”

Virgi Mobile Polska na końcu 2016 roku posiadało 412 tys. klientów. Operator nie posiada własnej sieci, a korzysta z sieci innych, konkretnie z sieci należących do T-Mobile i Play. Przejęcie firmy oznaczałoby dla Play umocnienie swojej pozycji na polskim rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chcesz wiedzieć więcej?
Zapisz się na nasz newsletter!
SUBSKRYBUJ
noc it

Centrum Kompetencyjne AB – podsumowanie 2017 roku

ISE Sony

Sony na targach ISE 2018