Ad image

Polska firma rozwija się w USA. Właśnie otworzyła data center za 26 mln dolarów

Natalia Zębacka - Redaktor Brandsit 3 min

Comarch ogłosił zapowiadane otwarcie swojego nowego data center w pobliżu Phoenix, w Stanach Zjednoczonych. W skład inwestycji, która kosztowała 26 milionów dolarów, wchodzi 3000 m² najnowocześniejszego centrum danych, które ma na celu zaspokojenie rosnącego popytu na usługi w chmurze i kolokacji w USA.

Comarch nie jest obcy na rynku amerykańskim. Jako ugruntowany gracz w sektorze IT, firma działa od lat na terytorium USA, obsługując takie firmy jak Ford, ExxonMobil, Jetblue, Enterprise Rent-A-Car. Teraz, za sprawą nowego centrum danych, Comarch zyskuje jeszcze większe możliwości oferowania swoich usług na rynku amerykańskim.

Nowe Data Center będzie oferować szereg usług, takich jak hosting w chmurze, kolokacja, odzyskiwanie danych po awariach oraz tworzenie kopii zapasowych. Na miejscu dostępne będą również pomieszczenia MMR (Meet-Me-Rooms), które umożliwią klientom łączenie się z jednym lub wieloma operatorami. Takie rozwiązanie pozwoli przedsiębiorstwom z listy Fortune 500, a także innym klientom, na łatwy dostęp do danych i ich przesyłanie.

 „Wraz z rosnącymi wymaganiami dotyczącymi przetwarzania danych usługi Data Center muszą zapewnić odpowiednią skalowalność, wydajność i bezpieczeństwo danych. Rozwój usług oznacza również dynamiczny rozwój infrastruktury, czyli zwiększenie mocy obliczeniowej czy prędkości dostępu do danych. Krytyczne aspekty usług Data Center to technologie chłodzenia i energetyczna optymalizacja infrastruktury. Comarch, otwierając nowe Data Center w Phoenix, wziął pod uwagę wszystkie powyższe aspekty i najlepsze praktyki, czego wynikiem jest nowoczesny obiekt gotowy do świadczenia usług na najwyższym poziomie dla klientów nie tylko ze Stanów Zjednoczonych, ale też innych krajów Ameryki Północnej i Południowej”, mówi Jeremiasz Filipiak, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor GBC USA.

Wśród wielu zaawansowanych technologicznie elementów, które znajdują się w nowym centrum danych, są najnowsze serwery, urządzenia z zasilaniem redundantnym, zabezpieczone przez UPS, zaawansowane systemy chłodzenia i dwa rezerwowe generatory silników diesla. Cała infrastruktura jest zaprojektowana zgodnie z amerykańskim standardem infrastruktury telekomunikacyjnej dla centrów danych TIA942.

To otwarcie jest częścią globalnej strategii ekspansji Comarch, która ma na celu dostarczanie innowacyjnych i skalowalnych rozwiązań IT klientom z różnych branż na całym świecie. Centrum danych w Phoenix to kolejny krok w realizacji tej strategii, po otwarciu centrów danych w Krakowie, Warszawie, Dreźnie i Lille, a także korzystaniu z zewnętrznych ośrodków data center w Kanadzie, Australii, Azji i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

SOURCES:Comarch