Poprawa wydajności In4Mates

- Reklama -

Aplikacje odgrywają dziś kluczową rolę w każdej firmie. Ich niska wydajność może negatywnie wpłynąć na postrzeganie marki na rynku oraz wyniki finansowe przedsiębiorstwa. Dlatego przy projektowaniu aplikacji tak ważne jest zwracanie uwagi na ich płynne działanie i optymalizowanie architektury.

Oracle oferuje działające w chmurze narzędzie Application Performance Monitoring (APM), informujące wyprzedzeniem o problemach, które mogą być odczuwalne dla użytkowników aplikacji oraz dostarcza programistom kompleksowe informacje pozwalające przyspieszyć ich rozwiązywanie. Oracle APM umożliwia m.in.:

  • kompleksowe monitorowanie wrażeń użytkowników aplikacji;
  • śledzenie transakcji na wielu serwerach w celu określenia, z którą warstwą związany jest problem dotyczący aplikacji;
  • łączenie odseparowanych od siebie zbiorów danych oraz automatyczne przeglądanie dzienników aplikacji w kontekście ich wydajności.

Działająca na rynku IT od 2010 roku firma In4Mates zajmuje się tworzeniem aplikacji biznesowych dla wielu branż, głównym produktem firmy jest system do oceny ryzyka kredytowego, przeznaczony dla banków. Aplikacja ta stosuje unikalne algorytmy, pozwalające ocenić na podstawie danych klienta, czy posiada on zdolność kredytową oraz oszacować, na jakich warunkach może być udzielona pożyczka.

Aplikacjom tej klasy stawiane są szczególne wymagania dotyczące wydajności, ponieważ wiele banków ma określone w umowie szczegółowe procedury przyznawania kredytów i często mają one bardzo mało czasu na podjęcie prawidłowej decyzji. Dlatego już na etapie projektowania musieliśmy zwracać uwagę na jak najlepsze optymalizowanie architektury i takie dobieranie jej parametrów, aby aplikacja działała szybko i miała jak najmniej punktów wrażliwych na występowanie tzw. wąskich gardeł. Dlatego zdecydowaliśmy się na zastosowanie usług Oracle Application Performance Monitoring Cloud, które doskonale sprawdzają się jako narzędzia do monitorowania aplikacji i odnajdywania najlepszych metod likwidowania problemów wydajnościowych – powiedział Piotr Olejarz z firmy In4Mates

Jak to działa?

Narzędzia Oracle Application Performance Monitoring Cloud analizują działanie aplikacji w trakcie jej tworzenia i pozwalają na bieżąco sprawdzać, jak zmiany infrastruktury systemu – przykładowo dodanie dodatkowych bazy danych albo serwerów aplikacji – wpływają na parametry pracy tworzonej aplikacji.

Funkcje

Jedną z najbardziej użytecznych funkcji Oracle APM jest samodzielne wykrywanie architektury aplikacji i znajdowanie zależności zachodzących pomiędzy jej elementami. APM modeluje strukturę budowanej aplikacji i potrafi w czasie rzeczywistym oszacować różne jej parametry wydajnościowe – na przykład czas odpowiedzi sklepu internetowego na złożone zamówienie lub zadane pytanie i potrafi wskazać co należy zmienić w architekturze aplikacji, aby polepszyć jej działanie zgodnie z założeniami klienta.

Oracle Application Performance Monitoring Cloud Service umożliwia kontrolowanie wydajności aplikacji we wszystkich obszarach: od przeglądarki i technologii JavaScript, poprzez żądania po stronie serwera (gdy transakcja przechodzi przez wiele serwerów aplikacji) po szczegółowy kod aplikacji (gdzie można sprawdzić faktyczną wydajność aplikacji na poziomie metod i operacji SQL). Funkcje zautomatyzowanego wykrywania zasobów i zaawansowanego raportowania pozwalają na systematyczne zwiększanie wydajności aplikacji, w których wprowadzane są zmiany.

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -