Prezes Atende chce zrezygnować ze stanowiska

Klaudia Ciesielska
Klaudia Ciesielska  - Redaktor prowadzący Brandsit 3 min czytania

Prezes Zarządu Atende S.A. Roman Szwed złożył oświadczenie o zamiarze rezygnacji do końca czerwca 2021 r. z pełnienia funkcji w zarządzie. Jednocześnie, do pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Roman Szwed będzie rekomendował Radzie Nadzorczej powołanie Marcina Petrykowskiego, który przez ostatnie dwa miesiące pełnił w Atende S.A. funkcję Doradcy Zarządu.

Decyzja Prezesa Zarządu Atende S.A. Romana Szweda, będącego jednocześnie kluczowym udziałowcem Spółki, związana jest z przygotowanym przez niego dojrzałym planem sukcesji. Po 30 latach zarządzania działalnością teleinformatyczną, począwszy od spółki ATM s.c., potem ATM Sp. z o.o. przekształconej w ATM S.A., a potem, po wydzieleniu części integracji systemowej i spółek portfelowych do ATM Systemy Informatyczne S.A., zarządzania tą nowo utworzoną spółką giełdową, która w 2013 r. zmieniła nazwę na Atende S.A., podjął on decyzję o dalszym kontynuowaniu wsparcia Spółki z poziomu nadzorczego.

Roman Szwed motywuje swoją decyzję obecną, silną pozycją Spółki oraz pozytywnymi perspektywami jakie kształtują się dla branży, w szczególności dla innowacyjnych rozwiązań Grupy Atende, które mają szansę zaistnieć na rynku globalnym. W przekazanym oświadczeniu Roman Szwed rekomenduje na swojego następcę Marcina Petrykowskiego, który posiada odpowiednie doświadczenie i wiedzę, aby sprawnie zarządzać Spółką, będąc jednocześnie odpowiednio przygotowanym menadżerem gotowym poprowadzić Spółkę poprzez nowe wyzwania, jakie stwarzają rynki globalne.

Marcin Petrykowski posiada ponad 20-letnie doświadczenie biznesowe, w trakcie którego kierował i zarządzał strategicznym rozwojem oraz działalnością operacyjną globalnych instytucji rynku kapitałowego oraz finansowego. Marcin Petrykowski spędził ponad 12 lat w bankowości inwestycyjnej oraz korporacyjnej, pracując dla J.P. Morgan oraz Citi w Londynie i w Warszawie. Następnie w ramach różnych stanowisk zarządczych w S&P Global wspierał wzrost biznesu oraz działalność firmy w regionie Europa, Bliski Wschód i Afryka (EMEA), w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE) oraz w Polsce. Jako Dyrektor Zarządzający w S&P Global Ratings wprowadził firmę S&P Global do Polski i na region CEE, oraz przeprowadził transformację organizacji komercyjnej regionu EMEA na nowy model operacyjny. Równolegle Marcin Petrykowski zdobył bogate doświadczenie w gospodarce cyfrowej i technologii, m.in.: pełniąc funkcję nadzorczą w notowanym na GPW ogólnoeuropejskim funduszu Private Equity (MCI Capital S.A.).

Dzięki posiadanym kompetencjom i doświadczeniu oraz zdobytej już wiedzy o funkcjonowaniu Spółki i jej grupy kapitałowej powołanie Marcina Petrykowskiego do pełnienia funkcji Prezesa Zarządu zapewni ciągłość działania i płynną sukcesję na stanowisku Prezesa Zarządu, gwarantując najwyższy poziom zarządzania oraz kontynuację nacisku na wzrost, rozwój oraz umacnianie działalności grupy kapitałowej.

- Reklama -

Nowe oszustwo na Pocztę Polską. Tym razem oszuści wykorzystują kody QR

Poczta Polska ostrzega przed oszustami. Coraz popularniejszą metodą wyłudzenia pieniędzy jest rozsyłanie kodów QR, rzekomo wysyłanych przez operatora pocztowego. Kod

3 min czytania

Chmura Krajowa zmienia się w OChK

Operator Chmury Krajowej zaprezentował nowe logo i stronę internetową, stawiając w komunikacji na używanie skrótu OChK. Odświeżenie wizerunku najbardziej wyspecjalizowanego

4 min czytania

Polacy lubią rozmawiać o rywalizacji człowieka ze sztuczną inteligencją

Polacy w kontekście sztucznej inteligencji najchętniej rozmawiają o jej rywalizacji z człowiekiem - w minionym roku największe zasięgi osiągały teksty

6 min czytania