Rimini Street otwiera Biuro Dyrektora ds. Technologii i powołuje nowego CTO

Klaudia Ciesielska
Klaudia Ciesielska  - Redaktor prowadzący Brandsit 6 min czytania

Rimini Street mianował Erica Helmera dyrektorem ds. technologii (CTO) oraz ogłosił utworzenie Biura Dyrektora ds. Technologii (OCTO). Zadaniem Erica Helmera będzie udzielanie obecnym i potencjalnym klientom pomocy w opracowywaniu i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań i planów działania związanych z realizacją strategicznych celów IT, operacyjnych i finansowych w obszarze różnych aplikacji i programów dla przedsiębiorstw, w tym produktów komercyjnych m.in. Oracle, SAP, IBM, Salesforce czy Microsoft, a także rozwiązań open source, w tym platform baz danych MySQL, MariaDB, PostgreSQL czy MongoDB. Eric Helmer będzie podlegał Sebastianowi Grady’emu, prezesowi Rimini Street.

Biuro OCTO powstało z myślą o przyspieszeniu innowacji i zapewnieniu obecnym i potencjalnym klientom wyjątkowych rozwiązań i planów działania maksymalizujących efektywność kluczowych dla ich działalności systemów oprogramowania. Ma także pomagać im w budowie środowiska oprogramowania i technologii pozwalającego zachować elastyczność w obliczu różnych zmian technologicznych i potrzeb biznesowych oraz gotowego do wprowadzania innowacji w odpowiedzi na bieżące i przyszłe potrzeby przedsiębiorstwa, a jednocześnie gwarantującego skalowalność i wysoki poziom bezpieczeństwa.

OCTO będzie świadczyć usługi doradcze obejmujące kompleksowe, strategiczne, techniczne i funkcjonalne plany działania oraz strategie wprowadzania nowych funkcji produktowych, a także współpracować z obecnymi i potencjalnymi klientami nad określeniem możliwości wykorzystania potencjału kluczowych systemów IT w przedsiębiorstwie.

Rimini Street: nowy CTO to sprawdzony ekspert z 25-letnim doświadczeniem

Eric Helmer jest doświadczonym specjalistą ds. IT. Posiada 25-letnie doświadczenie i bogaty dorobek w obszarze zarządzania strategicznymi projektami transformacji korporacyjnych systemów IT. Brał udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu złożonych przedsięwzięć w zakresie technologii IT w przedsiębiorstwach, które przyniosły realne zwroty z inwestycji, wzmacniając pozycję konkurencyjną i wspierając rozwój.

Przed objęciem stanowiska CTO, Eric Helmer stał na czele Strategic Services Group w Rimini Street, gdzie odpowiadał za opracowywanie i wdrażanie złożonych rozwiązań dla klientów. Obejmowały one między innymi zaawansowane rozwiązania bezpieczeństwa, usługi specjalistyczne, doradztwo w zakresie zarządzania licencjami, projekty techniczne oraz usługi migracji i usługi chmurowe.

Zanim dołączył do Rimini Street, pracował na stanowisku wiceprezesa Velocity Technology Solutions. Kierował tam zespołem zajmującym się usługami aplikacyjnymi w pracach nad tworzeniem i wdrażaniem nowatorskich rozwiązań IT i rozwiązań w chmurze dla przedsiębiorstw korzystających z oprogramowania Oracle. Posiada też rozległe doświadczenie w zakresie doradztwa, w tym na rzecz takich firm jak Linium, ADI Strategies czy The Hackett Group, którym pomógł w realizacji licznych, udanych projektów korporacyjnych w Stanach Zjednoczonych oraz regionach EMEA i APAC.

Eric Helmer, Rimini Street

Eric Helmer jest także autorem publikacji, absolwentem programu Oracle ACE i wielokrotnie nagradzanym, popularnym prelegentem na konferencjach i wydarzeniach branżowych. Zasiadał również w wielu branżowych radach doradczych, w tym Oracle Developer Tools User Group (ODTUG). Posiada dyplom MBA i stopień licencjata w dziedzinie informatyki.
Aktualne oprogramowanie dla przedsiębiorstw platformą do stałej optymalizacji działalności
Większość organizacji wykorzystuje jedynie ułamek możliwości oferowanych przez ich aktualny system oprogramowania korporacyjnego, za który przecież zapłaciły i na którego używanie mają licencję. Organizacje korzystają często z rozwiązań ERP i innego oprogramowania korporacyjnego tylko w minimalnym zakresie, wystarczającym do obsługi ich podstawowych procesów.

Biuro CTO Rimini Street będzie pomagać im w opracowywaniu najlepszych praktyk pozwalających na maksymalizację zwrotu z dużych inwestycji w krytyczne oprogramowanie dla przedsiębiorstw oraz wykorzystania go jako platformy do stałej optymalizacji działalności. Doradztwo udzielane obecnym i potencjalnym klientom przez OCTO będzie w całościowy sposób uwzględniać ich działalność, aby pomóc w uzyskaniu lepszego stosunku kosztów i korzyści związanych z inwestycją w oprogramowanie, dostosowaniu planów działania dotyczących oprogramowania i technologii do głównych celów przedsiębiorstwa oraz przygotowaniu firm lub jednostek administracji państwowej do konsekwentnego wdrażania innowacji, kreowania rozwoju i podnoszenia jakości usług. Realizując unikatowe usługi tworzenia planów działania, Rimini Street stosuje 360-stopniowe podejście doradcze w celu optymalizacji istniejących platform, w tym poprawy systemu na potrzeby rozwoju funkcjonalności, wzmocnienia cyberbezpieczeństwa, zapewnienia elastyczności technologicznej i dostarczenia wydajnych rozwiązań w chmurze.

„Organizacje przychodzą do Rimini Street, aby uwolnić się od wymuszanych przez dostawców oprogramowania aktualizacji i migracji do chmury, które skutkują niepotrzebnymi zakłóceniami działalności i powstawaniem nadmiernych kosztów. Czołowe organizacje chcą realizować własne, dostosowane do biznesu plany działania i podążać inteligentnymi ścieżkami by osiągnąć określone cele IT, operacyjne i finansowe” powiedział Eric Helmer. „Jako liderzy oprogramowania i technologii dla przedsiębiorstw zwracają się do Rimini Street o dostarczenie najlepszych praktyk branżowych pozwalających zmaksymalizować korzyści z ich aktualnego oprogramowania firmowego dzięki tworzeniu innowacyjnych i szczegółowych planów działania, które pomagają im kreować ciągłą wartość przy jednoczesnym unikaniu niepotrzebnych, kosztownych i zakłócających działalność aktualizacji oprogramowania i systemów, migracji oraz projektów dotyczących oprogramowania i systemów, które nie zwiększają ich konkurencyjności i nie wspierają rozwoju lub podnoszenia jakości usług. Cieszę się, że powierzone zostanie mi zadanie dostarczania strategii, usług i rozwiązań kreujących najwyższą wartość dla licencjobiorców oprogramowania korporacyjnego na całym świecie”.

„Cieszymy się z mianowania Erica do nowej roli CTO oraz z uruchomienia Biura Dyrektora ds. Technologii. Będzie on blisko współpracować z naszymi obecnymi i potencjalnymi klientami nad rozwiązywaniem realnych problemów i wspierać ich w systematycznej optymalizacji posiadanego oprogramowania korporacyjnego i powiązanych rozwiązań oraz dostosowywaniem ich do celów organizacji”powiedział Seth A. Ravin, CEO Rimini Street.„Powołanie dyrektora ds. technologii i uruchomienie OCTO to istotne kamienie milowe dla Rimini Street, które odgrywa wiodącą rolę w branży w obszarze redefiniowania kształtu rozwiązań z zakresu oprogramowania dla przedsiębiorstw i dostarczania ich obecnym oraz potencjalnym klientom”.

- Reklama -

Polski terminal LNG: strategiczny atut dla Ukrainy

Interkonektor, przez który gaz płynął z Ukrainy do Polski, może działać i w drugą stronę, tylko gaz ten musi być

4 min czytania

Meta zapowiedziała kolejne cięcia. Pracę straci 10 000 osób

Firma Meta, która jest właścicielem Facebooka, ogłosiła w listopadzie ubiegłego roku plan zwolnienia 11 000 pracowników, co stanowiło około 13%

2 min czytania

Kryptowaluty – nieodkryty potencjał?

Każda nowa technologia musi przezwyciężyć pewne wątpliwości, zanim zostanie powszechnie zaakceptowana. Nie inaczej jest z kryptowalutami, które zdążyły już zdobyć

8 min czytania