Rynek półprzewodników wart 680 miliardów dolarów w 2022 roku

Branża ITRynek półprzewodników wart 680 miliardów dolarów w 2022 roku

Analitycy IC Insight zaktualizowali swoje prognozy dotyczące rynku półprzewodników. Zgodnie z nowymi predykcjami, w 2022 roku firmy produkujące półprzewodniki dostarczą 1,3 biliona produktów.

Ponadprzeciętne wzrosty oczekiwane są we wszystkich głównych kategoriach produktów, które podniosą światowy rynek do rekordowych przychodów w 2022 r., pomimo spowolnienia tempa wzrostu po zeszłorocznym ożywieniu gospodarczym, czytamy w raporcie.

Przewiduje się, że całkowita sprzedaż półprzewodników w 2022 roku wzrośnie o 11% i osiągnie rekordowy poziom 680,6 miliarda dolarów po tym, jak światowe przychody wzrosły o 25% w okresie odbicia gospodarczego w 2021 roku po wybuchu kryzysu związanego z wirusem Covid-19 w 2020 roku, zgodnie ze styczniowym raportem dotyczącym przemysłu półprzewodników że IC Insights wyda w przyszłym tygodniu w ramach usługi 2022 McClean Report. Raport Semiconductor Industry Flash Report pokazuje całkowity wzrost rynku półprzewodników w 2022 r. w niskim, dwucyfrowym tempie. Oczekuje się, że wzrost sprzedaży spowolni, ale pozostanie powyżej średniej, we wszystkich głównych kategoriach produktów półprzewodnikowych.

półprzewodniki, IC Insgiht

Oczekuje się, że światowe przychody z układów scalonych wzrosną o 11% w 2022 r. do rekordowo wysokiego poziomu 565,1 mld USD, a reszta rynku półprzewodników – składająca się z optoelektroniki, czujników/siłowników i elementów dyskretnych (łącznie urządzenia OSD) – również ma wzrost o 11% w tym roku do rekordowego poziomu 115,5 miliarda dolarów, na podstawie prognoz IC Insights zawartych w styczniowym raporcie Semiconductor Industry Flash Report, dołączonym do usługi The McClean Report.

W okresie zwrotu gospodarczego w 2021 r. dostawy jednostkowe wielu powszechnie stosowanych produktów półprzewodnikowych nie nadążały za rosnącym popytem ze strony producentów systemów i sprzętu – w tym producentów samochodów – którzy mieli trudności z nadążaniem za odzyskiwaniem na własnych rynkach. Zakupy jednostkowe układów scalonych wzrosły o 22%, podczas gdy dostawy urządzeń OSD wzrosły o 20%, zgodnie ze styczniowym raportem „ Semiconductor Industry Flash Report ” opublikowanym przez serwis The McClean Report . To niesamowite zyski, biorąc pod uwagę, że w ciągu ostatnich 10 lat dostawy IC wzrosły o średnią średnią stopę wzrostu (CAGR) wynoszącą 7,4%, a jednostki OSD wzrosły o CAGR o 4,7%. Nowy raport McClean 2022 przewiduje, że ponad 1,3 biliona Oczekuje się, że urządzenia półprzewodnikowe – około 432,0 miliardów układów scalonych i 889,3 miliardów urządzeń OSD – zostaną dostarczone w 2022 r., co stanowi wzrost o 10% w obu segmentach.

Sztuczna inteligencja podpowiada: