Rynek zabezpieczeń wiadomości będzie rósł o 13,7% rocznie do 2025 roku

- Reklama -

Wielkość globalnego rynku zabezpieczeń przesyłania wiadomości do 2025 r. wyniesie 11,10 mld USD – przewiduje Million Isights. Przewiduje się również, że w prognozowanych latach 2017–2025 będzie rósł o 13,7% rocznie.

Jakie są kluczowe czynniki wpływające na rynek bezpieczeństwa przesyłania wiadomości?

Oczekuje się, że rosnąca potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa wiadomości, czatów i poufnych danych spowoduje wzrost rynku rozwiązań zabezpieczających wiadomości. W 2016 r. segment ochrony poczty elektronicznej zanotował ogromny wzrost ze względu na coraz częstsze naruszenia bezpieczeństwa w repozytoriach poczty elektronicznej. Przewiduje się, że segment produktów służących do przesyłania wiadomości będzie rósł o  15,6% rocznie w nadchodzących latach ze względu na rosnącą świadomość wśród firm i konsumentów na temat zagrożeń związanych z wyciekiem danych.

Najwięcej zastosowań zabezpieczeń wiadomości odnotowuje się w segmencie korporacyjnym ze względu na rosnącą liczbę oszustw, ataków wirusów i zagrożeń, które mogą skutkować utratą danych przedsiębiorstwa i korporacji. Z drugiej strony oczekuje się, że w segmencie użytkowników końcowych nastąpi umiarkowany wzrost ze względu na rosnące wykorzystanie tabletów i smartfonów do uzyskiwania dostępu do danych, e-maili i aplikacji użytkowników. Nie bez znaczenia pozostaje również praca zdalna i wzmożona konieczność kontaktu online wywołana przez pandemię.

Rynek zabezpieczeń przesyłania wiadomości obejmuje kluczowych graczy, takich jak Proofpoint, McAfee, LLC, Cisco, Trend Micro i Symantec. Wśród polskich graczy na rynku zabezpieczeń wiadomości można wymienić m.in. Cypherdog.

Na podstawie: Million Insights
- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -