Schneider Electric wprowadza do sprzedaży w Europie Micro Data Center EcoStruxure

Zobacz

- Reklama -

EcoStruxure™ Micro Data Center przeznaczone do działania w wymagających środowiskach przemysłowych i produkcyjnych. Będzie dostępna w Europie od czerwca 2021 roku. Nowe mikro centra danych z certyfikatem IP i NEMA stanowią odporne i szybkie we wdrożeniu rozwiązanie, ułatwiające zarządzanie infrastrukturą obliczeniową w edge computing. Z tej okazji 18 maja zostanie zorganizowane wirtualne wydarzenie dla profesjonalistów z branży przemysłowej. Jego celem jest pokazanie, w jaki sposób edge computing pomaga firmom sektora F&B w zwiększaniu stabilności, wydajności i zrównoważonego rozwoju biznesu.

Coraz więcej operatorów przemysłowych wdraża technologie Przemysłu 4.0 w celu zwiększenia produktywności, bezpieczeństwa i stopnia automatyzacji. W tej sytuacji mikro centra danych stają się niezbędne do wdrażania podstawowych elementów, od konwergencji IT i OT po umożliwienie zastosowania technologii IIoT. Zadaniem urządzeń tego typu jest zapewnienie aby systemy IT na hali produkcyjnej były niezawodne i proste we wdrożeniu. W ramach premiery dostępnych jest sześć nowych modeli w rozmiarach 16U, 24U i 42U, które zapewniają elastyczność i łatwą skalowalność.

Ponieważ Przemysł 4.0 i zaawansowane technologie automatyzacji nadal napędzają transformację w środowiskach przemysłowych, technologie IT muszą być wdrażane bliżej punktu użytkowania, umożliwiając zwiększoną produktywność i efektywność” powiedział Rob McKernan, SVP, Secure Power Division, Schneider Electric Europe. „Dostępność naszych nowych rozwiązań EcoStruxure Micro Data Center serii R z certyfikacją IP i NEMA pomoże producentom przemysłowym i dystrybutorom w całym regionie czerpać korzyści z poprawy wydajności i niezawodności w fabryce”.

Rozwiązania EcoStruxure Micro Data Center to konfigurowalne, wstępnie skonfigurowane, zamknięte systemy szaf „rack”, które obejmują zasilanie, chłodzenie oraz systemy bezpieczeństwa i zarządzania. Sposób w jaki zostały zaprojektowane pozwala zaoszczędzić do 40% na kosztach inżynierii terenowej, uruchomić systemy o 20% szybciej i obniżyć koszty utrzymania i konserwacji o siedem procent. Mikro centra danych wykorzystują istniejącą infrastrukturę i mogą potencjalnie zmniejszyć wydatki kapitałowe o 48 procent w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami.

- Reklama -

Polecamy

- Reklama -