Star Wars™: Jedi Challenges: Disney i Lenovo przedstawiają kosmiczny zestaw rozszerzonej rzeczywistości

TechnologiaStar Wars™: Jedi Challenges: Disney i Lenovo przedstawiają kosmiczny zestaw rozszerzonej rzeczywistości

Od teraz każdy będzie mógł zostać mistrzem Jedi, a walka z Ciemną Stroną Mocy przeniesie się do domowego zacisza. Wystarczy zestaw Star Wars™: Jedi Challenges i wolna przestrzeń. Jaką tajemnicę kryje w sobie rozszerzona rzeczywistość w kosmicznej wersji?

Star Wars

Disney współpracując z Lenovo, odwzorował świat, który oczaruje wszystkich, nie tylko fanów epickiej, kosmicznej sagi. Star Wars™: Jedi Challenges to zestaw rozszerzonej rzeczywistości, który przenosi użytkownika w Gwiezdnych wojen. Od teraz każdy może zostać rycerzem Jedi we własnym domu. Wystarczy, że umieści odpowiedni smartfon w goglach AR Lenovo Mirage, weźmie w dłonie miecz świetlny, będący jednocześnie kontrolerem oraz ustawi  lokalizator, by móc swobodnie mierzyć się w walce w odległej Galaktyce.

Kosmiczna przygoda rozpoczyna się od odkrycia Holokronu – urządzenia, które wyczuwa, czy Moc jest z graczem. Ten artefakt, znany dobrze fanom sagi, otwiera ścieżkę Jedi i prowadzi użytkownika przez kolejne planety, znane z różnych części Gwiezdnych wojen, m.in.: słynne Naboo, Garel planetę Hoth z części Imperium Kontratakuje. Co więcej, przewodnikiem w grze jest zupełnie nowa postać – Archiwista.

Zestaw AR Jedi Challenges pozwala na trzy różne typy zabawy: walkę na miecze świetlne z reprezentantami Ciemnej Strony Mocy, tryb walki strategicznej przeciwko siłom Imperium oraz grę w kultowe Holoszachy przeniesioną wprost z wielkiego ekranu.

Star Wars™: Jedi Challenges to jeden z najbardziej niezwykłych zestawów AR. Centralnym punktem są gogle AR Lenovo Mirage z miejscem na umieszczenie kompatybilnego smartfona. Wyposażone w baterię o pojemności 2200 mAh i ważące zaledwie 477 gramów, zapewniają komfortową rozgrywkę przez wiele godzin. Dwie kamery z obiektywem typu „rybie oko” umieszczone z przodu gogli śledzą źródła światła z lokalizatora i z miecza świetlnego.

04a Mirage Headset Hero Floating

Kolejnym elementem wyposażenia gracza jest miecz świetlny (lightsaber) o wartości kolekcjonerskiej. Jego projekt wzorowany jest na broni Anakina Skywalkera, Luke’a Skywalkera i Rey. Miecz świetlny dostarcza mnóstwo frajdy działając jako kontroler i wskaźnik jednocześnie. Podczas walki wręcz z przeciwnikiem, zderzające się wiązki światła z mieczy wytwarzają swoiste sprzężenie zwrotne, dostarczając użytkownikom niesamowicie realne doznania z gry. Kontroler jest zasilany przez akumulator o pojemności 550 mAh i dostarcza dwa różne zestawy danych pomagające określić orientację miecza – pozycyjne, generowane podczas monitorowania światła z czubka miecza oraz dane rotacyjne z żyroskopu i akcelerometru.

Rozgrywka nie mogłaby się odbyć bez jeszcze jednego elementu – lokalizatora (Tracking Beacon) umieszczanego na podłodze w pomieszczaniu, w którym gramy. Emitowane przez niego światło śledzone przez czujniki gogli AR Lenovo Mirage pozwala graczowi swobodnie i bezpiecznie poruszać się w świecie realnym, przenosząc jednocześnie ruch do rozgrywki w wirtualnej rzeczywistości.

Gracz, wchodząc do gry, będzie musiał pokonać trudności i strażników Ciemnej Strony Mocy na sześciu różnych planetach, aby dojść do ostatecznego starcia w Jądrze Galaktyki. W tym czasie rozwinie swoje umiejętności od poziomu Padawana, przez Rycerza, aż do Mistrza. O postępie będą świadczyć rangi Zakonu Jedi zdobywane po pomyślnie zakończonych walkach oraz zmieniający się kolor miecza świetlnego. W czasie gry użytkownik będzie także odkrywał nowe gatunki kosmicznych stworów oraz zdobędzie dostęp do unikalnych zdolności i nowych rodzajów broni dla wojska. Fani Gwiezdnych wojen przeżyją swoją własną historię, mierząc się w aż trzech różnych trybach gry: walki na miecze świetlne, w rozgrywce taktycznej oraz w kultowych już Holoszachach.

08 Mirage Beacon Hero

Walka mieczem świetlnym pozwoli stanąć oko w oko z najpotężniejszymi rycerzami Ciemnej Strony Mocy, wśród których nie mogło zabraknąć Kylo Rena i Lorda Vadera. Tryb walki jest niezwykle rozwinięty, pozwala rycerzowi Jedi zdobywać nowe umiejętności, a także odpierać ataki przeciwników przy użyciu przeczucia Mocy. Na zawodników czekają trzy poziomy trudności i kilkadziesiąt ekscytujących pojedynków.

Podczas rozgrywek taktycznych gracze mają okazję dowodzić siłami Republiki, Sojuszu Rebeliantów oraz Ruchu Oporu przeciwko potędze Separatystów, Imperium i Najwyższego Porządku w spektakularnych walkach we własnym salonie. Bitwy wzorowane są na tych z filmu Gwiezdne wojny: Atak klonów. Walka nie będzie prosta, ponieważ wymaga opracowania strategii, rozmieszczenia wojsk oraz zaplanowania ataków na liczne siły wrogiej armii w zminiaturyzowanej skali. Niewątpliwą atrakcją dla fanów Star Wars są wirtualne modele X-wingów, AT-AT i droidów bojowych.

13 Mirage Headset Tour Left side profile

Fani planszówek z pewnością spędzą godziny nad wirtualną szachownicą. Holoszachy, bo o nich mowa, są jedną z najsłynniejszych gier, które skradły serca kinomanów. Pierwszy raz można było je zobaczyć w scenie rozgrywki na pokładzie Sokoła Millenium w filmie Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja. Dzięki Lenovo AR Mirage, fani dostaną zaproszenie do partyjki, by sprawdzić swoje umiejętności w sterowaniu holograficznymi figurami, walcząc o terytorium i kontrolę. Gra składa się z 8 poziomów, a nagrodą za zwycięstwo jest możliwość poznania form życia z odległej części galaktyki.

17 Mirage LightSaber Tour Front forward facing

Zestaw Star Wars™: Jedi Challenges jest kompatybilny z następującymi modelami smartfonów: moto z² force, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s Plus, iPhone 6s, iPhone 6 Plus, iPhone 6, Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S7 edge, Samsung Galaxy S7, Google Pixel XL, Google Pixel and LG G6. Urządzenie działa z systemem operacyjnym iOS oraz Android. W zestawie z goglami znajdują się kable do smarfonów z wyjściem microUSB, USB-C oraz Lightning.

Star Wars™: Jedi Challenges dostępny będzie w Polsce w drugiej połowie listopada w cenie 1299 zł, w następujących sklepach: EURO RTV AGD, Media Markt, Play, Saturn oraz X-KOM.

Sztuczna inteligencja podpowiada: