Syn Steve’a Jobsa wychodzi z cienia. Wprowadza fundusz venture capital, który już zgromadził 200 mln dolarów

Syn Steve’a Jobsa wychodzi z cienia. Wprowadza fundusz venture capital, który już zgromadził 200 mln dolarów

Reed Jobs, 31-letni syn ikony technologii Steve’a Jobsa i filantropki Laurene Powell Jobs, wprowadza Yosemite – nową firmę venture capital dedykowaną inwestowaniu w nowatorskie metody walki z rakiem. Yosemite już udało się już zgromadzić 200 milionów dolarów na debiutancki fundusz od uznanych instytucji, takich jak MIT i Memorial Sloan Kettering Cancer Center.

Yosemite to rodzaj spin-offu Emerson Collective (organizacji założonej przez Laurene Powell Jobs, skoncentrowanej na wpływowych inwestycjach i działalności filantropijnej). Jobs, który wcześniej zajmował się sprawami zdrowotnymi w tej organizacji, przenosi swoje doświadczenie do nowego projektu, skupiając się na przyspieszeniu badań nad rakiem.

Założona firma, mimo skupienia na zyskach, utworzy fundusz doradzany przez darczyńców, dystrybuujący dotacje naukowcom. Działanie to ma na celu wspieranie innowacji, a w przyszłości, ich komercjalizację.

Steve Jobs był pionierem rewolucji technologicznej, współzałożycielem giganta technologicznego Apple. Teraz Reed stawia ambitne kroki na drodze do bycia liderem w biotechnologii, konkretnie w walce z rakiem.

Popularne

Trend 24h

więcej publikacji

od naszych partnerów