System wms w e-sklepie – dlaczego warto?

Newsroom BrandsIT - NewsRoom Brandsit

Wykorzystanie niektórych systemów w większych sklepach internetowych niesie za sobą wiele korzyści, tak też jest w przypadku systemu WMS. Podnosi on skuteczność operacyjną i produktywność. Dodatkowo zezwala kontrolować działania podejmowane na różnych szczeblach oraz stoi za optymalizacją zastosowania wszystkich zasobów. Jakie zalety skrywa jeszcze system wms?

Optymalna przestrzeń i lepsze koszty, czyli system wms

Systemy odpowiedzialne za zarządzanie magazynem znacznie polepszają przepływ w nim, poprzez najlepsze zastosowanie przestrzeni. Skupiają się na obowiązkach pracowników oraz cechach materiałów. To, co wyróżnia system WMS to z pewnością ochrona przed niewykorzystaniem dostępnej przestrzeni. Ponadto dzięki nim znacznie łatwiej odnaleźć produkty konieczne do wysyłki. Wpływa to znacznie na zadowolenie pracowników. System bierze pod uwagę najbardziej optymalne lokalizacje do przechowywania towarów, wszelkich materiałów oraz urządzeń. Redukuje to znacznie koszty operacyjne.

Wgląd do zapasów

System ten umożliwia wgląd w szczegółowe poziomy zapasów w realnym czasie. Pozwala to na optymalne przewidywanie dostaw oraz na eliminację zaległych zamówień, co wpływ na poziom zadowolenia konsumentów. Opcja ta jest przydatna także w trakcie wycofywania produktów. Za pośrednictwem numeru seryjnego można sprawdzić oryginalny numer partii i ocenić czy zaliczany jest on do wadliwej partii. Jeśli takowy produkt się pojawi można go bardzo szybko wycofać ze sklepu.

Systematyczne aktualizacje

Dostawcy oprogramowania dedykowanego do zarządzania magazynem systematycznie dokonują uaktualnienia nowych funkcji, by jak najlepiej wpłynąć na praktykę branżową. Dzięki temu właściciele e-sklepów mogą być na bieżąco ze wszystkimi nowościami i wdrażać je do własnego systemu. Bywa, że wszelkie aktualizacje i nowe opcje znajdują się w systemie automatycznie.

Bezpieczeństwo to podstawa

Systemy WMS wymagają od użytkowników zastosowania personalnych kont w trakcie zapoczątkowywania transakcji. Specjalistyczny system opracowuje ścieżkę audytu, która dokonuje połączenia odpowiednich użytkowników z konkretnymi zleceniami, co wpływa korzystnie na rozliczenia i chroni przed niechcianą kradzieżą. Pracownik ma wyświetlone jedynie informacje niezbędne do wykonywania pracy.

Elektroniczne ułatwienia

Posiadanie systemu WMS we własnej firmie powoduje, że ilość dokumentów dotyczących zapasów ulega wyraźnemu pomniejszeniu. Wszystkie raporty, kwity obioru, bilety przeniesienia oraz listy przewozowe są przechowywane w formie elektronicznej. Wpływa to na polepszenie procesu rozpoczynającego się od zamówienia, a kończącego się na dostawie. Usprawnia to określenie dostępności towarów i czasu trwania realizacji zamówienia, co skutkuje mniejszą liczbą reklamacji i zwiększa jakość obsługi klienta.

Dostęp do szczegółowych danych

System WMS daje managerom dostęp do szczegółowych danych związanych efektywnością pracowników oraz statusu zamówień. Dzięki tym informacjom można podejmować działania wpływające na poprawę jakości działania i funkcjonowania prowadzonego sklepu internetowego.

Artykuł sponsorowany