- Reklama -

Szybki dostęp do dokumentacji medycznej z aplikacją Asseco

Zobacz

- Reklama -

Dzisiejszy pacjent chce mieć szybki dostęp do swoich aktualnych danych zdrowotnych. Liczy się dla niego czas, jakość i bezpieczeństwo usług medycznych. Nie dziwi zatem fakt, że rynek aplikacji zdrowotnych rozwija się bardzo dynamicznie. Już 45%* mieszkańców Europy Środkowo-Wschodniej deklaruje, że korzysta z nich lub rozważa ich używanie na urządzeniach mobilnych. Asseco, wykorzystując wieloletnie doświadczenia w informatyzacji placówek medycznych, stworzyło dedykowaną pacjentom aplikację Informacje Medyczne. Jest to pierwszy taki produkt na polskim rynku. Umożliwia on wygodne zarządzanie informacjami, udostępnianymi przez jednostki medyczne i korzystanie z nich za pośrednictwem smartfonów.

Dzięki aplikacji Informacje Medyczne pacjent dostaje dostęp do wyników badań, które dotychczas były gromadzone tylko w jednostce służby zdrowia. Może także bez potrzeby wizyty w placówce pobrać dokumentację bezpośrednio na swój telefon. W przypadku, kiedy nie jest ona dostępna w wersji cyfrowej istnieje możliwość zapisania jej zdjęcia. Przydatną funkcją jest również uproszczenie logowania do elektronicznej rejestracji w jednostkach medycznych oraz tworzenie własnej listy wybranych miejsc, gdzie prowadzone jest leczenie.

Z punktu widzenia jednostek medycznych zarówno szpitali, jak przychodni, czy jednoosobowych gabinetów lekarskich aplikacja pozwala przede wszystkim na oszczędność czasu oraz zapewnia bezpieczeństwo przekazywanych informacji. Dzięki niej udzielanie dostępu do danych medycznych odbywa się bez angażowania personelu. Natomiast lekarze zyskują możliwość efektywniejszej realizacji wizyt oraz konsultacji medycznych, ponieważ mogą otrzymać od pacjenta dokumentację medyczną z wyprzedzeniem. Dla zarządzających jednostkami medycznymi jest to zatem zmniejszenie kosztów związanych z pracą personelu oraz z komunikacją telefoniczną z pacjentami.

Nowe rozwiązanie jest zintegrowane z inną aplikacją Asseco – Apteczka Domowa, która służy do zarządzania lekami w zakresie stanu ich posiadania, dawkowania, podań oraz terminu przydatności. Można ją uruchomić bezpośrednio z poziomu Informacji Medycznych.

- Reklama -

Polecamy

- Reklama -