TD SYNNEX Datech dystrybutorem Trimble SketchUp

Datech, strategiczna jednostka biznesowa TD SYNNEX, zrewolucjonizowała rynek projektowy w Europie, podpisując umowę z Trimble na dystrybucję SketchUp - wszechstronnego ekosystemu produktów i usług w chmurze. Ta innowacyjna współpraca otwiera drzwi dla profesjonalistów z branży architektury, inżynierii i budownictwa do szybkiego, dokładnego tworzenia i współpracy na nowym, rozszerzonym poziomie.

Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit
4 min

Datech, jednostka biznesowa TD SYNNEX oferująca specjalistyczne oprogramowanie do projektowania, podpisał umowę z Trimble na dystrybucję SketchUp, ekosystemu produktów i usług w chmurze, które umożliwiają profesjonalistom z branży architektury, inżynierii i budownictwa (AEC) szybkie i dokładne tworzenie, komunikację i współpracę.

Umowa ta rozszerza dostępność SketchUp dla partnerów Datech w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Włoszech, Hiszpanii, Polsce, Czechach, na Węgrzech, w Portugalii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Norwegii, Szwecji, Finlandii i Danii.

Datech i Trimble zaoferują istniejącym oraz nowym resellerom wsparcie i zasoby szkoleniowe, zapewniając ukierunkowaną pomoc poprzez identyfikację potencjału rynkowego i zwiększanie sprzedaży. Za pośrednictwem TD SYNNEX, resellerzy będą mieli dodatkowo dostęp do lokalnego wsparcia sprzedażowego i technicznego dla oprogramowania Trimble SketchUp, dzięki czemu wzrośnie poziom usług kierowanych do klientów – użytkowników końcowych.

Jaap Smit, Vice President, Datech Global, TD SYNNEX, powiedział: „Ta umowa jest znaczącym krokiem w strategii dywersyfikacji Datech. Rozszerzając dostępność Trimble SketchUp w całej Europie, umożliwiamy naszym obecnym resellerom AEC oferowanie większego wyboru i ulepszonego wsparcia dla swoich klientów. Otwiera to również potencjał dla większej liczby resellerów i klientów końcowych do korzystania z rosnącej reputacji tego popularnego ekosystemu projektowego, który jest idealny do wykorzystania w szerszym sektorze AEC do konceptualizacji pomysłów, wdrażania badań projektowych na wczesnym etapie, komunikacji z interesariuszami i pokazywania atrakcyjnych prezentacji klientom”. Dodał również: W TD SYNNEX posiadamy duże doświadczenie na rynku małych i średnich przedsiębiorstw, a ta umowa dystrybucyjna stanowi dla nas doskonałą okazję, aby pomóc resellerom Trimble SketchUp w rozwoju i dotarciu do mniejszych i średnich firm w społeczności AEC”. 

Chris Cronin, Vice President, Architecture and Design (SketchUp) and Building Construction Field Solutions w Trimble, powiedział: „Dzięki niezrównanemu doświadczeniu w branży AEC i wsparciu znaczących zasobów TD SYNNEX, Datech ma wyjątkową pozycję, aby wspierać Trimble SketchUp w dalszym rozszerzaniu swojej obecności w Europie. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z zespołem Datech, aby wspierać resellerów w zwiększaniu sprzedaży Trimble SketchUp i zaspokajaniu potrzeb naszych klientów”.

Trimble SketchUp to wszechstronne i przyjazne dla użytkownika oprogramowanie do modelowania 3D oraz usługi w chmurze wykorzystywane przez profesjonalistów z różnych dziedzin projektowania, inżynierii i budownictwa. Dzięki bogatemu zestawowi funkcji i globalnej społeczności użytkowników, SketchUp pozostaje w czołówce programów do kreatywnego projektowania i innowacji. Strategiczny program wartości dodanej Datech zapewnia dostęp do pulpitów biznesowych, zautomatyzowanych usług i platform, które wspierają resellerów, zwiększając ich wartość i ofertę.

Pomyślne wdrożenie metodologii cyklu życia sprzedaży Datech FLAER (find, land, adopt, expand, renew) oznacza również, że resellerzy mogą czerpać korzyści z inteligentnego wykorzystania danych do identyfikacji najważniejszych informacji biznesowych, kluczowych dla ukierunkowania możliwości rozwoju.

Dzięki niezrównanej wiedzy, doświadczeniu i spersonalizowanej obsłudze, Datech stał się wiodącym specjalistycznym dystrybutorem rozwiązań projektowych w regionie EMEA. Wspierany przez operacyjną, logistyczną i finansową siłę TD SYNNEX, Datech może wspierać sprzedawców CAD/CAM w maksymalizacji sprzedaży i rentowności, zwiększaniu wydajności biznesowej i zaspokajaniu zmieniających się potrzeb ich cenionych klientów.

Za rozwój sprzedaży Trimble SketchUp w TD SYNNEX Datech w Polsce odpowiada Business Unit Manager Piotr Irlik.