To może być pierwsza taka inicjatywa w Polsce. Powstała Krypto Szkoła – szkoła edukująca w zakresie kryptowalut

To może być pierwsza taka inicjatywa w Polsce. Powstała Krypto Szkoła – szkoła edukująca w zakresie kryptowalut

Binance, lider technologii blockchain i największa globalna giełda kryptowalut, zaskakuje polskie społeczeństwo, wprowadzając Krypto Szkołę. Ta innowacyjna inicjatywa skierowana jest głównie do młodzieży i studentów, dając im szansę na zdobycie podstawowej wiedzy o blockchainie, kryptowalutach oraz zasadach inwestowania – zupełnie za darmo.

Program edukacyjny Krypto Szkoły, stworzony przez Binance Academy, obejmuje sześć kursów wideo. Każdy z nich skupia się na innym aspekcie technologii blockchain i kryptowalut, od zrozumienia samej technologii blockchain, przez podstawy kryptowalut, aż po zaawansowane zagadnienia jak decentralizacja, WEB 3.0 i metawersum, oraz strategie handlu i inwestowania.

Zależy nam na edukacji, ale również na zabawie – mówi Binance. Dlatego uczniowie, którzy wykonają wstępne zadania edukacyjne, otrzymają nagrody finansowe w stabilnej kryptowalucie USDT, powiązanej z dolarem amerykańskim. Co więcej, po ukończeniu kursów, każdy nowy i obecny użytkownik Binance będzie mógł otrzymać certyfikat NFT, potwierdzający zdobyte umiejętności i wiedzę.

Aby skorzystać z tej inicjatywy, nowi użytkownicy mogą zarejestrować się na platformie Binance, używając kodu promocyjnego KRYPTOSZKOLA, i otrzymać wstępne zadania edukacyjne. Nagrody będą przyznawane na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”.

Katarzyna Wabik, Prezes Zarządu Binance Poland, podkreśliła znaczenie edukacji w strategii firmy. „Polska zajmuje jedno z czołowych miejsc pod względem poziomu adopcji kryptowalut. Naszym zadaniem jest dostarczenie użytkownikom wszelkiej niezbędnej wiedzy na temat kryptowalut oraz poinformowanie ich o związanym z nimi ryzyku” – powiedziała.

Wabik zachęca też do kontynuowania edukacji w Binance Academy, jednej z wiodących platform edukacyjnych promujących adopcję kryptowalut. Ta platforma zapewnia szereg bezpłatnych materiałów edukacyjnych dotyczących różnych obszarów zastosowania technologii blockchain i kryptowalut. Tylko w 2022 roku Binance Academy odwiedziło ponad 26 milionów osób.

Biorąc pod uwagę zamknięcie kilku giełd kryptowalutowych na świecie w ciągu ostatniego roku, Wabik podkreśliła, jak ważne jest, aby wszyscy zainteresowani korzystaniem z kryptowalut posiadali fundamentalną wiedzę na ich temat. „Mamy nadzieję, że nasz nowy projekt edukacyjny spotka się z życzliwym przyjęciem ze strony młodych Polaków” – powiedziała Wabik.

Inicjatywa Binance to z jednej strony próba zachęcenia młodych ludzi bez zobowiązań do inwestowania w kryptowaluty, których rynek mocno się skurczył w zeszłym roku, z drugiej strony – bardzo pozytywny krok w kierunku poprawy zrozumienia i adopcji kryptowalut w Polsce, kraju, który jest już jednym z liderów w tym obszarze. Cieszy fakt, że firma zaangażowana w rynek kryptowalut promuje inwestowanie oparte na wiedzy, którą sama stara się szerzyć. Zgodnie z założeniem Binance, może mieć to pozytywny wpływ na rynek.

Popularne

Trend 24h

więcej publikacji

od naszych partnerów