Wiosenne spotkania S4E, Dell EMC – cyfrowa transformacja, nie jest jedyną, z którą trzeba się zmierzyć

Branża ITWiosenne spotkania S4E, Dell EMC - cyfrowa transformacja, nie jest jedyną, z którą trzeba się zmierzyć

Na konferencji Wiosenne spotkania S4E na temat nadążania za tempem zmian wypowiedziało się wielu partnerów S4E, miedzy innymi przedstawiciel Dell EMC Polska Dariusz Okrasa, który piastuje stanowisko Szefa kanału partnerskiego.

Dariusz Okrasa w swoim wystąpieniu skupił się na trendach, które zmieniają rzeczywistość, w której funkcjonujemy. Pośród nich wymienił przede wszystkim: mobilność i to, w jaki sposób zaczyna się zmieniać dzięki niej sposób życia ludzi; transformację środowiska pracy; migrację danych do chmury; rozwój e-commerce oraz narastający wpływ Internetu i mediów społecznościowych na decyzje konsumentów.

Przedstawiciel firmy Dell EMC rozważał również na temat miejsca Dell EMC jako partnera w dynamicznie zmieniającym się świecie.

Dell Technologies jest grupą firm, które pracują w sposób niezależny, ale wspólnie realizują nadrzędną strategię dokonywania wielorakich transformacji – powiedział Dariusz Okrasa.

Szef kanału partnerskiego w Dell EMC zaznaczył także, że aby nadążyć za tempem zmian, należy inwestować, ponosić nakłady na innowacje. Ponadto, zdaniem Okrasy, tym, co w głównej mierze napędza obecnie biznes są aplikacje i to, w jaki sposób myślą o nich przedsiębiorcy.

Nie ważne, na koniec dnia, czy aplikacje funkcjonują w chmurze. Chmura z punktu widzenia użytkownika tylko daje możliwość składowania danych na fizycznych serwerach czy ogólnie infrastrukturze. Jest to miejsce, gdzie dane się znajdują – powiedział Dariusz Okrasa.

W swoim wystąpieniu przedstawiciel Dell EMC podkreślił również, że zmiany, z którymi należy zmierzyć się w dzisiejszym świecie dotyczą nie tylko cyfrowej transformacji.

Transformacją, która wpływa na dzisiejszą rzeczywistość jest nie tylko cyfrowa transformacja, ale również transformacja IT, transformacja środowiska pracy oraz ostatnia transformacja security – podkreślił Dariusz Okrasa.

Współpraca Dell EMC i S4E

Sztuczna inteligencja podpowiada: