in , ,

Wirtualizacja od Red Hat

Ściślejsza integracja produktów i zwiększone możliwości automatyzacji umożliwiają przedsiębiorstwom modernizację swojego systemu IT bez uzależniania się od jednego producenta.

Red Hat poinformował o ogólnej dostępności rozwiązania Red Hat Virtualization 4.1 – najnowszej wersji korporacyjnej platformy wirtualizacji opartej na Kernel-based Virtual Machine (KVM). Red Hat Virtualization 4.1 zapewnia zwiększone możliwości automatyzacji poprzez integrację z rozwiązaniem Ansible firmy Red Hat. Nowe funkcje tej platformy związane z łącznością sieciową i pamięcią masową stanowią stabilny fundament dla wprowadzania innowacji IT.

Red Hat Virtualization pozwala klientom wirtualizować tradycyjne aplikacje. Dzięki temu pozwala na ograniczenie wydatków IT poprzez konsolidację infrastruktury. Pomaga także w integrowaniu istniejących obciążeń roboczych z nowymi technologiami, takimi jak chmura prywatna i aplikacje kontenerowe. Oznacza to, że przedsiębiorstwa mogą zoptymalizować istniejącą infrastrukturę, a jednocześnie lepiej przygotować się na przyszłe potrzeby IT. Wszystko to bez kosztów, złożoności i uzależnienia od producenta charakterystycznego dla zamkniętych rozwiązań wirtualizacji.

Ulepszenia?

Kluczowym ulepszeniem w Red Hat Virtualization 4.1 jest pogłębiona integracja z szeroką ofertą otwartych technologii chmury hybrydowej Red Hat. Obejmuje to rozszerzone wsparcie dla Red Hat CloudForms i Ansible by Red Hat. Zapewnia to jeden interfejs administracyjny dla całej heterogenicznej infrastruktury centrum danych, a także automatyzację zarządzania opartego na rolach i zadań operacyjnych. Ściślejsza integracja z Red Hat OpenStack Platform pomaga wyeliminować lukę między tradycyjnymi a chmurowymi obciążeniami roboczymi. Z kolei powiązanie z systemem Red Hat Enterprise Linux 7.3 oznacza ulepszoną obsługę obciążeń roboczych wykorzystujących system Windows i możliwość odłączania procesorów „na gorąco”, podczas pracy maszyny.

Inne funkcje i ulepszenia w najnowszej wersji platformy to m.in.:

  • Ulepszona automatyzacja z wykorzystaniem Ansible by Red Hat. Umożliwia użytkownikom końcowym automatyzowanie platformy Red Hat Virtualization za pomocą różnorodnych modułów Ansible 2.3, które ułatwiają pracę z maszynami wirtualnymi, pamięcią masową, siecią itd.
  • Wysoka dostępność bez zarządzania zasilaniem. Umożliwia ona wznawianie pracy maszyn wirtualnych nawet wtedy, gdy zarządzanie zasilaniem nie jest włączone lub dostępne. Ma to kluczowe znaczenie w klastrach obejmujących wiele lokalizacji.
  • Wysoka wydajność i zaawansowane skalowanie pamięci masowej. Storage Pool Manager (SPM) teraz może delegować operacje pamięciowe do innych hostów w centrum danych. Pozwala to wykonywać typowe operacje równolegle, a przez to uzyskać wyższą przepustowość. Ponadto zwiększona wydajność i ulepszone zarządzanie pamięcią blokową pomagają administratorom szybciej usuwać migawki, kiedy maszyna wirtualna nie jest używana, oraz odzyskiwać przestrzeń dyskową z poziomu maszyny wirtualnej.
  • Open Virtual Network (OVN) dla Open vSwitch, rozwiązanie dostępne jako demonstracja technologiczna (Tech Preview), zapewnia funkcje łączności sieciowej definiowanej programowo (software-defined networking, SDN) we wdrożeniach korporacyjnych. OVN odizolowuje sieci nakładkowe i zarządzanie podsieciami w Red Hat Virtualization 4.1, aby ułatwić wdrożenia w centrum danych, oraz eksponuje interfejs API zgodny z OpenStack Networking (Neutron), który można wykorzystać w połączeniu z istniejącą automatyzacją Neutron.

Dostępność

Rozwiązanie Red Hat Virtualization 4.1 jest już dostępne w witrynie Red Hat Customer Port.

Większość innowacji w korporacyjnych środowiskach IT powstaje na zwirtualizowanych fundamentach, przez co otwarte technologie wirtualizacji, takie jak Red Hat Virtualization, mają kluczowe znaczenie dla przedsiębiorstw, które chcą oszczędzić pieniądze, a jednocześnie elastycznie reagować na zmieniające się potrzeby użytkowników i klientów. Red Hat Virtualization 4.1 łączy szeroką ofertę technologii, od kontenerów linuksowych do chmur hybrydowych opartych na OpenStack, w jednolity stos, który stanowi nieodzowne narzędzie do transformacji cyfrowej. – Gunnar Hellekson, dyrektor ds. zarządzania produktami, Red Hat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chcesz wiedzieć więcej?
Zapisz się na nasz newsletter!
SUBSKRYBUJ
Intel Core i9

Computex: Premiera nowych procesorów Intel Core X

cyberbezpieczeństwo

WannaCry – niskie zyski przestępców, wielka skala skażenia