Xopero: Bezpłatny backup dla placówek medycznych

Newsroom BrandsIT
Newsroom BrandsIT - NewsRoom Brandsit
3 min

W związku z rozwojem pandemii COVID-19 Xopero Software, polski producent rozwiązań do backupu danych i disaster recovery udostępnia bezpłatnie swoje rozwiązania lokalne dla wszystkich placówek medycznych – szpitali i przychodni – w całej Polsce. Wszystko po to, aby mogły spokojnie wykonywać swoją pracę i nie obawiać się o utratę danych, przestój w działalności systemów i ataki hakerskie.

Tym bardziej, że przestępcy potrafią wykorzystać strach i inne towarzyszące nam dziś emocje. Ta pandemia ma więc drugą, cyfrową stronę i jej skutki ekonomiczne mogą okazać się równie druzgocące. Według licznych raportów przestępcy codziennie tworzą i publikują tysiące stron związanych z  COVID-19. Za ich pomocą przeprowadzają ataki phishingowe, dystrybuują złośliwe oprogramowanie lub dokonują oszustw internetowych. Oferują na nich wymyślone leki, suplementy diety czy szczepionki – niestety, choć wydaje się to naiwne, żerowanie na strachu przynosi im spore zyski, a skala fake newsów urosła do tego stopnia, że ciężko już odróżnić oficjalne informacje, od tych zmyślonych. W ostatnich tygodniach hakerzy wykorzystywali także legalną mapę Johns Hopkins University w ramach fałszywych witryn, tworzyli złośliwe aplikacje czy przeprowadzali ataki za pomocą złośliwego oprogramowania AZORult i Emotet, które mogą dawać początek atakom ransomware.

Branża medyczna jest szczególnie narażona na ataki szyfrujące – według Symantec w 2018 roku co 4. atak skierowany był właśnie w placówki służby zdrowia. Tylko w tym tygodniu możemy podać przykład ataku szyfrującego grupy przestępczej Maze na brytyjską firmę medyczną pracującą nad zwalczaniem pandemii czy włamanie do sieci jednego z największych szpitali w Czechach, który wykonywał testy na koronawirusa.

Rozwiązania do backupu i disaster recovery od Xopero pozwalają uniknąć nieprzyjemnych skutków ataków szyfrujących oraz szybko przywrócić krytyczne usługi i systemy informatyczne do pracy. Dlatego też firma podjęła decyzję o bezpłatnym udostępnieniu swoich rozwiązań organizacjom opieki zdrowotnej po to, aby nie musiały przejmować się skutkami potencjalnych ataków i mogły zająć się bieżącą pracą i leczeniem pacjentów. Z oferty mogą skorzystać szpitale, przychodnie i gabinety lekarskie. Zgłosić mogą się w dowolnym momencie, a wszystkie licencje na rozwiązania lokalne będą bezpłatne do 31 lipca 2020 r. Instytucje zainteresowane rozwiązaniami do backupu lokalnego proszone są o kontakt z przedstawicielem firmy Xopero Software, Piotrem Nowakiem (p.nowak[at]xopero.com).

Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz

- REKLAMA -