Ziya Pariltili dołączył do zarządu MediaMarkt Polska

Natalia Zębacka - Redaktor Brandsit
1 min

Z początkiem lutego 2023 r. do Zarządu MediaMarkt Polska został powołany Ziya Pariltili, dotychczasowy Vice President ds. Operacyjnych w Grupie MediaMarktSaturn. Jako Członek Zarządu i Dyrektor Handlowy (Managing Director Commercial) objął w polskiej organizacji zarządzanie obszarami:  zakup, category management, demand planning oraz polityka cenowa i asortymentowa.

Ziya Pariltili dołączył do Grupy MediaMarktSaturn w 2017 r. i odegrał kluczową rolę w tworzeniu strategii rozwoju omnichannel MediaMarkt w wielu krajach, w tym również w Polsce. Pełniąc funkcję Dyrektora ds. Transformacji, a następnie jako Vice President ds. Operacyjnych, opracował i z sukcesem wdrażał strategiczne programy operacyjne, wspierające proces transformacji marki w kilku krajach.

Ziya Pariltili ukończył studia ekonomiczne (BA Economics) na Uniwersytecie Bilkent i inżynierii finansowej (MSc Financial Engineering) na Uniwersytecie Bosforskim w Turcji. Swoje doświadczenie zawodowe w handlu detalicznym oraz w konsultingu i zarządzaniu strategicznym przed rozpoczęciem kariery zawodowej w MediaMarktSaturn Retail Group zdobywał m.in. w Turk Telekom, Strategy& (wcześniej Booz&Company) czy PDF Corporate Finance.

W skład Zarządu MediaMarktSaturn Polska wchodzą: Andrzej Jackiewicz – Prezes Zarządu (CEO), Ziya Pariltili – Członek Zarządu/Dyrektor Handlowy (CCO) oraz Marcin Walendowski – Członek Zarządu/Dyrektor Zarządzający ds. Finansów (CFO).

SOURCES:MediaMarkt
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *