Zmiany w kierownictwie NASK: Dr Radosław Nielek nowym dyrektorem

W ostatnim czasie doszło do zmiany na stanowisku dyrektora Państwowego Instytutu Badawczego NASK. Minister Krzysztof Gawkowski mianował dr Radosława Nieleka na to stanowisko, zastępując dotychczasowego dyrektora Wojciecha Pawlaka.

Klaudia Ciesielska
Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit 1 min
1 min

Minister Krzysztof Gawkowski dokonał zmiany na stanowisku dyrektora Państwowego Instytutu Badawczego NASK, mianując dr Radosława Nieleka nowym szefem instytucji. Ta decyzja następuje po trzech latach urzędowania Wojciecha Pawlaka na tym stanowisku.

Dr Radosław Nielek, nowy dyrektor NASK, jest związany z Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych od piętnastu lat. Od początku 2020 roku pełnił również funkcję stałego doradcy sejmowej Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii. Jego kariera obejmuje także pozycję dyrektora ds. badań i rozwoju w firmie Mudita, gdzie pracował nad projektem polskiego telefonu. Dr Nielek jest także współtwórcą firmy Vooom, znanej z aplikacji mobilnej ułatwiającej poruszanie się po miastach.

NASK, instytucja, którą teraz będzie kierował dr Nielek, odgrywa istotną rolę w polskim sektorze technologicznym, koncentrując się na badaniach i rozwoju w dziedzinie infrastruktury internetowej i cyberbezpieczeństwa.

Minister Krzysztof Gawkowski, dokonując tej zmiany kadrowej, nie podał oficjalnego powodu dla tej decyzji. 

Udostępnij